Komentari 84

Gol Messija u nadoknadi ipak donio Barci bod protiv Bilbaa

4

Barcelona je u 12. kolu Primere posustala na gostovanju kod Athletico Bilbaa. Leo Messi opet je bio heroj 'blaugrana' i golom u 91. minuti osigurao podjelu bodova

Nakon sedam pobjeda i tri remija nogometaši Barcelone su još jednom dijelili bodove u Primeri ove sezone. U 12. kolu su odigrali neodlučeno 2-2 kod Athletica u Bilbau..

No, s tim jednim bodom može prvak Europe i Španjolske biti izuzetno sretan jer ga je ugrabio u 91. minuti. Tada je, naime, Lionel Messi postigao izjednačujući pogodak, odnosno, svoj četrnaesti u prvenstvu.

Imala je Barcelona grdnih problema na uvijek teškom gostovanju. Na kišom natopljenom travnjaku su se domaći igrači sjajno nosili, ali su, treba priznati, imali i dosta sreće prilikom postizanja drugog pogotka. Tada je, u 80. minuti, Gerard Pique prevario vlastitog vratara Victora Valdesa i uveo svoju momčad u neprilike.

Prije toga je Athletic vodio i 1-0 golom Herrere u 20. minuti, ali je samo četiri minute kasnije Cesc Fabregas lijepo pucao glavom, zatresao domaću mrežu i time poništio vodstvo domaćina.

Barceolona je bila bolja, dominantnija i sastav s više prilika, no na kraju su spašavali i jedan bod na ovom gostovanju.

Nakon ovakvog raspleta Real Madrid na vrhu ljestvice ima tri boda više od katalonske momčadi.

Sporting je na gostovanju kod Zaragoze imao tri boda u džepu sve do 92. minute kada je Portugalac Helder Postiga dao gol za konačnih 2-2. Prije toga je oba pogotka za Sporting postigao David Barral umjesto kojeg je u 78. minuti u igru ušao hrvatski nogometaš Mate Bilić.

Primera, 12. kolo:

Athletic Bilbao - Barcelona 2-2 (Herrera 20, Pique 80-ag / Fabregas 24, Messi 90+1)

Granada - Racing Santander 0-0

Zaragoza - Sporting 2-2 (Botia 28-ag, Postiga 90+2 / Barral 31, 44)

Rayo Vallecano - Real Sociedad 4-0 (Piti 12-11m, Michu 49, 62, Trashorras 72)

Espanyol - Villarreal 0-0

Real Madrid - Osasuna 7-1 (Ronaldo 23, 55-11m, 58, Pepe 34, Higuain 40, Benzema 63, 81 / Balde 31)