Komentari 3

Gorica otkrila slabosti, a ovo su tri Bišćanove greške za loš start

Put je toliko istrošio igrače da je prvo poluvrijeme protiv Gorice izgledalo nestvarno loše. Igor Bišćan morao je nakon 4-0 odmoriti najvažnije igrače kao Luku Ivanušeca, Brunu Petkovića i ostaviti ih u Zagrebu da treniraju

Nakon 4-0 iz prve utakmice i potpune dominacije bilo je jasno da je Dinamo za klasu bolja momčad od Astane. U redu, čuda se događaju, no ne baš svaki dan.

Bišćan se kockao, ali - izgubio. Dinamo razočarao prije AEK-a, kreće panika i oko prvenstva

- Daleki je to put, išao sam dvaput, s Dinamo i Osijekom, igrači se jako istroše... Ne znam, možda ne bih vodio najbolje igrače nakon 4-0, užasno će ih istrošiti taj put - rekao je Nino Bule, pomoćnik Nenada Bjelice.

POGLEDAJTE VIDEO: Sažetak Dinamo - Gorica (0-0)

sažetak dinamo gorica 11:30

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

I bio je u pravu. Put je toliko istrošio igrače da je prvo poluvrijeme protiv Gorice izgledalo nestvarno loše. Igor Bišćan morao je nakon 4-0 odmoriti najvažnije igrače kao Luku Ivanušeca, Brunu Petkovića i ostaviti ih u Zagrebu da treniraju. Jer odlazak Luke Ivanušeca u Astanu da tamo 90 minuta sjedi na klupi nema baš nikakve svrhe. I potom ga u Maksimiru protiv Gorice držati na klupi sat vremena nije ništa drugo nego pucanj u vlastitu sljepoočnicu.

Šesta utakmica, ali i drugi kiks. Tko to u klubu misli da Stojković nije pojačanje za ovaj Dinamo!?

Druga nejasna situacija je oko Josipa Drmića. Naime, igrač s najvećom plaćom u svlačionici ne može dobiti minute čak ni kada Dinamu nasušno treba pobjeda. Drmić je ove sezone kod Bišćana igrao svega 23 minute i to se vidi. Na pripremama je zabio gol, nudio se, nije ostavio dojam igrača na kojeg se ne računa. S druge strane, Dario Špikić koji već iritira navijače, ima kredita kao da je Cristiano Ronaldo... Igrao je 270 minuta, a od niti jednog nastupa nismo vidjeli nešto što bi ga zacementiralo na tu poziciju.

Dinamo i Gorica sastali se u 3. kolu SuperSport HNL-a

Rezultati ovakve politke su četiri boda nakon prva tri kola. I put u Atenu, u kojoj bi poraz itekako narušio atmosferu u klubu. I odnio ambicije o Ligi prvaka i 30 milijuna eura... Bišćan mora pod hitno shvatiti da neki igrači nisu za Dinamo, da bi Hajduk mogao odmagliti na pet bodova i da se mora upaliti alarm...

Pogreške koje su se morale izbjeći

1. Nakon 4-0 iz prve utakmice mogao je puta od 20 sati u Astanu osloboditi najbolje igrače. Gotovo je nemoguće da bi Dinamo izgubio pet golova razlike, a glavni igrači bi letjeli protiv Gorice. Ovako, izgledali su potrošeno
  2. Josip Drmić je igrač s najvećom plaćom u svlačionici, tipični centarfor, no Bišćan ga je u ovoj sezoni koristio svega 23 minute. Nevjerojatno da ga ne koristi ni u situacijama kao protiv Gorice, kad mu treba pobjeda
  3. Dario Špikić potrošio je valjda sve kredite koje je imao, no iz nekog razloga trener Dinama ga i dalje forsira. Čak i kad je i laicima vidljivo da je Kaneko opasniji i bolji, Bišćan vadi Japanca, a u igri ostavlja Špikića...