Komentari 402

Slavko Goluža krivi suce: Dali su Dancima veliki vjetar u leđa

18

Danska je još uvijek bez poraza na SP-u u Švedskoj. Hrvatska je nakon sjajnog prvog dijela, prosula prednost i raspala se u nastavku. U drugi krug prenose bod...

Hrvatska je 'zaradila' prvi poraz na Svjetskom prvenstvu i ostala bez vrijednih bodova koje sada Danska prenosi u drugi krug. No, nije sve bilo tako crno. Prvo poluvrijeme Hrvatska je odigrala na visini i unatoč zaglušujućem navijanju čak 15 tisuća 'domaćih' danskih navijača, uspjeli su primiriti brzonoge Dance.

Golovima Štrleka i Zrnića, Hrvatska je povela, no kako će se kasnije pokazati, nezaustavljivi Mikkel Hansen donio je Dancima prvi put prednost od dva gola (8-6). Alilovića ubrzo mijenja Šego, no ne donosi neku kvalitetu u igru, a Goluža Kopljara mijenja sjajnim Buntićem. Danci se nakon time-outa oporavljaju i drže priključak, dovoljan da na odmor otiđu sa samo golom minusa.

Ipak, na izgled staložena igra bez Ivana Balića, potpuno se raspala početkom drugog dijela. Hrvati se nisu ni okrenuli, a Danci su preko sjajnih Hansena i Sondegaarda 'pomeli' Hrvate s terena i ponekad se činilo da na igralištu postoji samo jedna momčad. Danci su uspjeli u svom naumu, ubrzali su igru. Hrvati su platili danak teškoj jučerašnjoj utakmici sa Srbijom. Razlika se samo povećavala. Dvadeset minuta prije kraja Danska se digla na tri razlike, pa na četiri, pa pet. Danske vanjske pucače nije mogla zaustaviti ni obrana, a kamoli golmani, Alilović i Šego koji su u cijeloj utakmici sakupili tek tri obrane!

- Igrali smo jako dobro prvo poluvrijeme, ali smo utakmicu izgubili na početku drugog. Na igrača više smo primili nekoliko golova, sve im je ulazilo, nismo imali potporu golmana, a moram i reći da suđenje ne priliči našoj reprezentaciji. Nemam što momcima zamjeriti. Prije utakmice smo ovako nešto očekivali kad smo vidjeli tko nam sudi, imali su Danci veliki vjetar u leđa - rekao je izbornik Goluža koji je očito gledao neku drugu utakmicu, a ona objasnio zašto mu posljednjih 25 minuta nisu igrali Balić i najbolji hrvatski igrač u prvih 30 minuta, Lacković:

- Ivano je zaredao nekoliko grešaka s igračem više, što sam trebao, držati ga u igri? Duvnjak je ušao i igrao dobro. Lacković je također promašio nekoliko lopti.

Drago Vuković nije bio od velikih riječi.

- Prvo poluvrijeme je bilo super, ali drugo...sve što su puknuli je ušlo. Napravili su nam seriju na početku, a to si ne smijemo dozvoliti. Tu se prelomila utakmica, zasluženo su pobijedili. Moramo pobijediti sve tri utakmice u drugom krugu.

SKUPINE DRUGOG KRUGA

Skupina I:

Redoslijed: 1. Island 4, 2. Francuska 3, 3. Španjolska 3, 4. Mađarska 2, 5. Njemačka 0, 6. Norveška 0

Skupina II:

Redoslijed: 1. Danska 4, 2. Argentina 2, 3. Švedska 2, 4. Poljska 2, 5. Hrvatska 1, 6. Srbija 1

LIVE

Zabio je Denis Buntić, a za za kraj zabija Sondegaard. I ostavlja Hrvatsku na pet golova razlike (29-34)

Hansen opet povisuje na plus 6, a Štrleku dvije minute prije kraja nije priznat gol.

Zrnić zabija, pa Boensen, pa opet Zrnić 'trpa' svoj osmi gol. Svi se pitaju gdje je nestao Ivano Balić

Danska obrana ne dozvoljava da ijedna lopta dođe do Vorija, a Duvnjaka lopta malo hoće, pa malo neće. Hansen i Sondergaard raspucali su se i ne misle prestati. Šest minuta do kraja,a Danci imaju plus šest.

Već je 13 minuta do kraja susreta, a hrvatska reprezentacija je još u krizi. Danska odlazi na pet golova ralike

Još jedan napad odlazi u nepovrat, a Cristiansen ne propušta priliku da poveća na četiri razlike(21-25), po prvi puta na utakmici. Danski golmani imaju šest obrana, dok Hrvatski imaju tek dvije! Buntić smanjuje na tri razlike

Boensen i Hansen razaraju našu obranu 6-0. Uzvraća Buntić  i smanjuje na dva razlike (20-22)

Hrvata kao da nema na terenu. Voriju ne ulazi lopta u gol. I opet je Hansen precizan, a Zrnić siguran na sedmercu.

Na desnoj strani uskrsnuo je Buntić. Nema lijeka za Sondergaarda, a Danci su dali svoj 19 gol. U osmoj minuti odvajaju se na plus tri, prvi puta u utakmici. Samo minutu kasnije zabija Duvnjak

Isključen je Vori, a s druge je strane precizan Sondegaard za 16-18. Primili smo čak tri gola u samo par minuta

Trenutak dekoncentracije i Danska se odvaja na plus 1, a Hrvatska igra s igračem više! Precizan je bio Nodesboo

Počelo je drugo poluvrijeme. Hansen je vukao Buntića za dres i zaradio drugo isključenje Danaca. Ipak s igračem manje Danci zabijaju preko Boensena

DRUGO POLUVRIJEME

Vori je 40 sekundi prije kraja poluvrenmena srušen u izglednoj prilici za gol, a suci sude sedmerac. Zabija Zrnić. Hrvatska odlazi na odmor s golom razlike 16-15

Nakon Golužinog time-outa Buntić je precizan za svoj drugi gol. Čini se kako su Danci brzi, ali ne previše za Hrvate. Za sada je sve u 'egalu'

Igor Vori s igračem manje postiže svoj treći gol na utakmici. Izjednačuje Sondergard

U 24. minuti ukazao se i Ivano Balić koji zabija svoj prvi gol na utakmici. Hansen uzvraća, a Hrvatska je ostala s igračem manje. Isključen je Balić

Sondergard izjednačuje, pa se uključuje Vori. Lindberg izjednačuje, a Štrlek zabija treći gol na utakmici. Ipak strasti smiruje Hoddesbo za 12-12

Buntić u polukontri zabija iz trka na asistenciju Balića. Nakon priključenja, Hrvatska vodi

Pivot Igor Vori po prvi put zabija na ovoj utakmici s crte. Probudio se i Šego koji je počeo sjajno braniti

Šesnaesta minuta je a Balić i Lac rade vezu sa Štrlekom koji smanjuje raliku na samo gol zaostatka

Zabijaju Eggert, Kopljar nije bio uspješan, pa Mikkel Hansen povisuje prvi puta na dva razlike

Ulazi Šego, a Lindberg zabija za vodstvo Danaca. Stvar spašava raspucani Lacković

Već je osma minuta, a Lacković ponovno zabija za minimalnu prednost. Drugi Hanssen zabija za 4-4. Zrnić ponovno radi kao urica, ovoga puta je siguran sa sedam metara. Sondergaard izjednačuje na 5-5

Danci rade prekršaj u napadu. Ipak Štrlek zabija s krila za za 3-2. Hansen je opet izjednačio.

Ušao je Ivano Balić. Nakon dva promašena napada s obje strane, Sonderaarten zabija za 2-1. Hansena suci nakon grubog prekršaja na Lackoviću šalju na klupu na dvije minute. Zrnić na krilu sjajno radi, zabio je za dva izjednačenja.

Počela je utakmica u Malmöu. Danci imaju prvi napad. Iz trećeg pokušaja Danci zabijaju preko Hansena. Zrnić iz prvog hrvatskog napada izjednačuje na 1-1 svojim 18 golom.