Komentari 5

HSV i Werder na korak do prolaza, Dinamu 0 u Parizu

5

Odigrane su preostale tri utakmice četvrtfinala kupa Uefe. HSV je 'okrenuo' City (3-1), prednost stekao Werder (3-1), a PSG i Dinamo igrali 0-0

HSV-MANCHESTER CITY 3-1
Već u prvoj minuti Ireland je na asistenciju Robinha doveo Manchester City u vodstvo. No, to je bilo sve što je engleski klub napravio u toj utakmici. Nogometaši HSV-a sjajnom igrom preokrenuli su rezultat i na uzvrat četvrtfinala Kupa Uefe odlaze s pobjedom 3-1. Ivica Olić i Mladen Petrić imali su nekoliko dobrih prilika, ali nisu zabili. Olić je izašao u 70. minuti, a Petrić je odigrao cijelu utakmicu.

WERDER BREMEN-UDINESE 3-1
Werder Bremen inspiriran odličnom partijom Diega stekao je ugodnu prednost pred uzvrat u Udinama. Brazilac, koji je prije utakmice isticao kako je ljut zbog napisa o odlasku u Juventus, bijes je "oslobodio" u 34. minuti, kad je lijepim golom donio Werder u prednost. Za 2-0 pogodio je u 67. minuti, a nakon gola Huga Almeide u 69. minuti činilo se da Werderu preostaje još samo odraditi gostovanje kod Udinesea. No Fabio Quagliarella golom u 87. minuti zadržao je Talijanima vjeru u prolaz.

PSG-DINAMO KIJEV 0-0
Jedini remi u prvim utakmicama četvrtfinala kupa Uefe odigrali su PSG i Dinamo Kijev. Za Ukrajince su dobro cijelu utakmicu igrali Goran Sablić i Ognjen Vukojević. Bila je to dosta izjednačena utakmica, u kojoj su zakazali napadači obje momčadi. I PSG i Dinamo imali su jednak broj prilika (11), no većina tih udaraca odlazila je svugdje samo ne u okvir gola. Zahvaljujući tom rezultatu Kijevljani su blagi favoriti za prolaz, budući da igraju na svom travnjaku.