Komentari 33

Ibričić: Na kraju sam se ipak iskupio za taj penal...

12

Hajduk je 2-1 dobio Šibenik u prvoj utakmici finala Kupa. Tičinović je zabio za 1-0, a Zec za 1-1. Iako je promašio penal, Ibričić je zabio za veliko slavlje

U prvom finalnoj utakmici Kupa Hajduk je pobijedio Šibenik 2-1 i s minimalnom prednošću putuje na uzvrat koji se na Šubićevcu igra 5. svibnja. Nastavili su ‘bijeli’ pozitivan niz rezultata na Poljudu, na kome nisu poraženi već šest mjeseci, no slaba im je to utjeha, kada Šibenik ima vrlo aktivan rezultat i na Šubićevcu im je dovoljna minimalna pobjeda za najveće slavlje u klupskoj povijesti. Od tragičara utakmice u junaka se prometnuo Senijad Ibričić. Najprije mu je Blažević obranio udarac s bijele točke, no u 88. minuti Ibro se iskupio, pospremio je jedan odbijanac u mrežu za konačnih 2-1.
- Na sreću, iskupio sam se za promašeni penal. Najvažnije da smo pobijedili i na uzvrat idemo s prednošću. Nadam se da ćemo u Šibeniku igrati odlično i osvojiti Kup - rekao je Senijad Ibričić.
Uzalud se Stanko Poklepović slikao kraj velikog lonca u hotelu Lipa u Postirama na otoku Braču i diktirao recept “zec ala Špaco”, Zec mu je ipak “pobjegao iz lonca”, sam je izborio i realizirao udarac s bijele točke.
- Zec je dokazao da je najbolji nogometaš u Hrvatskoj - pohvalio je  svog napadača trener Šibenčana Branko Karačić i dodao:
- Hajduk je dominirao prvih 20 minuta, ali kako je utakmica odmicala, bili smo sve bolji. U drugom dijelu smo bili ravnopravni. Na uzvratu imamo veliku priliku prvi put u povijesti osvojiti Kup.
Trener Hajduka Stanko Poklepović ustvrdio je da utakmica nije završila onako kako je očekivao.
- Nisam baš oduševljen, nije bilo onako kako sam očekivao. Ovaj drugi gol nam je osigurao malu prednost. Šibenčani su se postavili vrlo drsko i nama omogućili da imamo više prostora. Igrali smo protiv jakog suparnika bit će zanimljivo do samoga kraja vidjeti tko će uzeti Kup- rekao je Poklepović i pohvalio svog pomoćnika za izmjenu kod prvog gola:
- Da, Kalinić je rekao da ubacimo Tičinovića i ovaj je odmah zabio gol. Inače. imali smo problema s ozljeda. Andrić još nije spreman, Oremuš nije mogao nastaviti utakmicu...
Gotovo 17.000 gledatelja može itekako biti zadovoljno viđenim, na nogama su dočelali kraj neuizvjesnog suisreta i zasigurno će Šubićevac biti pretijesan za sve one koji će željeti vidjeti konačnog pobjednika. Unatoč postignutom golu Šibenik će imati težak zadatak, jer je do rezultata došao isključivo zatvorenom igrom, a na Šubićevcu će morati napasti Hajduka, te mu tako otvoriti više prilike za igru.