Komentari 2

Inter pobijedio u Lecceu, a Milanu doma tek jedan bod

1

Prve dvije utakmice 23. kola Serie A donijela su povećanje Interove prednosti. Mourinhov tim dobio je Lecce 3-0, Milan igrao s Regginom 1-1

U prvoj odigranoj utakmici 23. kola Serie A Inter je slavio na gostovanju kod Leccea 3-0. Mrežu Leccea načeo je Zlatan Ibrahimović u 12. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u lijevi donji kut. Bio je to njegov 14. ovosezonski gol. Povećanje vodstva Interu je donio portugalski veteran Luis Figo, svojim prvim ovosezonskim golom, glavom s ruba peterca nakon ubacivanja Davidea Santona s lijeve strane. Konačan rezultat postavio je Dejan Stanković također glavom s desetak metara nakon proigravanja Maicona. S ova tri boda Inter je privremeno pobjegao drugoplasiranom Milanu na devet bodova razlike.
A Milan je osvojio samo bod protiv slabašne Reggine na San Siru i prišao na osam bodova minusa. Napao je Milan od samog početka, a Reggina je priliku čekala iz kontranapada. Jednu takvu dočekala je u 34. minuti kada je Davide di Gennaro na asistenciju Bernarda Corradija matirao Christiana Abbiatija i razveselio malobrojne gostujuće navijače.
U drugom poluvremenu Milan je odmah započeo s pritiskom pred vratima Reggine, a urodilo je to plodom u 67. minuti kada je Matej Krajcik srušio Pata u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je sigurno realizirao Kaka. Do kraja utakmice Milan je pokušavao na sve načine doći do pobjedničkog gola, ali to nije uspio učiniti i tako će veliki milanski derbi protiv vodećeg Intera sljedećeg vikenda dočekati u lošem ozračuju ovog “kiksa”.