Komentari 28

Kako na Ruse? Bit će promjena u napadu, a obrana ostaje ista

Testovi su negativni, ozlijeđenih nema. Odlične su to vijesti za Zorana Mamića uoči dvije važne utakmice, protiv CSKA u Europskoj ligi i protiv Rijeke u HNL-u. Ozljeda nema, pozitivnih nema, ali zato ima kartoniranih. Bruno Petković će zbog tri žuta kartona propustiti utakmicu protiv CSKA, a Lovro Majer zbog tri žuta kartona derbi na Rujevici.

Dinamo poput Juventusa i Man. Uniteda, za rekord im treba još 33 minute bez primljenog gola!

Neće protiv CSKA biti Brune Petkovića, koji je zabio po gol u posljednje tri utakmice, igra i izgleda sve bolje. Jasno je kako će u vrhu napada protiv Moskovljana biti Mario Gavranović. On je s 11 golova vodeći strijelac HNL-a, zabio je protiv Flore u play offu Europske lige, a čeka na svoj prvi gol u skupini. Oporavio se od ozljede mišića, propustio je utakmicu u Austriji, u Nizozemskoj je bio na klupi, a onda je zabio dva gola Slaven Belupu u HNL-u.

POGLEDAJTE VIDEO: Slavlje dinamovaca

Dinamo 01:09

Gavranović umjesto kartoniranog Petkovića, to je jedna sigurna promjena u odnosu na Feyenoord, a mogao bi Zoran Mamić napraviti i još poneku. Možda se u prvi sastav u Europi, na lijevo krilo vrati Mislav Oršić.

Dinamo može postati prva momčad u povijesti Europske lige koja će skupinu završiti bez primljenoga gola. Ipak, Zoran Mamić najavljuje napadački Dinamo, neće se igrati na "nulu". Igrat će najjači mogući sastav.

- Nećemo igrati defenzivnije, mi to ne znamo. Iskreno, radije bih da utakmica završi našom pobjedom 5-4 nego 0-0. Ništa se ne može mjeriti s pobjedom - rekao je Zoran Mamić uoči utakmice.

Sportski četvrtak: Gdje gledati rukometašice, Dinamo i Rijeku

Livaković na golu, Moharrami desno, Lauritsen i Theophile-Catherine stoperi, Gvardiol lijevo, to je bila obrana Dinama u posljednja dva susreta, a tako bi trebalo biti i protiv Moskovljana u Maksimiru.

Mogući sastav za CSKA: Livaković, Moharrami, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol, Jakić, Kastrati, Ademi, Majer, Oršić, Gavranović.