Komentari 39

Kapetan kreće od prve minute, Baturina ipak spreman za derbi, a iznenađenje na lijevom boku?

2

Jakirović bi mogao 'nešto kombinirati' u zadnjoj liniji, pa postoji ideja da Pierre-Gabriel zaigra na desnom boku, Ristovski se kao stoper "hrva" s Livajom, a Bernauer tako preseli na klupu

Sergej Jakirović je sa svojom momčadi tijekom reprezentativne stanke odradio još jedan mini-ciklus, u kadar su mu se vratilo nekoliko lakše ozlijeđenih igrača. I za Poljud će potpuno spremni biti Ademi, Bulat, Ogiwara, Baturina i Emreli, petorka koja je u zadnje vrijeme imala problema s ozljedama. A navijači Dinama s nestrpljenjem očekuju i povratničke minute Marka Roga u najdražem mu dresu

Zagreb: Navijači u dugačkom redu čekaju ulaznice za utakmicu Dinamo - Hajduk 01:06

.

I trener Dinama napravit će nekoliko promjena u svojoj momčadi. U prvi sastav sigurno upada Arijan Ademi, kapetan je na posljednjim treninzima izgledao sjajno, pa će ga Jakirović instalirati u početnih jedanaest. Ademi zna kako se "osvaja" Poljud, ima već šest pobjeda s Dinamom u Splitu, a kako Jakiroviću za derbi trebaju pravi "ratnici", Ademi će opet biti u pogonu.

Soudani za 24sata: Kad sam im zabio u 93. minuti, trčao sam kao lud do kornera i staze...

Zanimljivo je i što će Jakirović napraviti s Pierreom-Gabrielom, desnim bekom koji svakim danom izgleda sve bolje. Ne sjećamo se da je Francuza netko do sada prošao po njegovoj strani, a fizičkim i brzinskim kapacitetima trebao bi se baviti Brekalom. A to znači kako bi Ristovski opet mogao biti prebačen na stopersku poziciju, još jednom voditi "rat" s Livajom.

Europa Conference League - Play-Off - Second Leg - GNK Dinamo Zagreb v Real Betis

Jakirović bi se mogao odlučiti i za promjenu na lijevom boku, Perković je u manjem padu forme, nije briljirao niti u dresu reprezentacije do 21 godine, a onda se tek u četvrtak pojavio na treningu "modrih". A u Maksimiru dugo čekaju "pravog" Ogiwaru, postoji mogućnost da i on krene na Poljudu od prve minute, ali Perković je realnija opcija.

Prijenosi uživo: Gdje gledati Hajduk - Dinamo i druge derbije za Uskrs? Donosimo TV raspored

Ako Baturina bude potpuno fit iz momčadi bi mogao ispasti mladi Sučić, jedan od igrača koji se posljednjih tjedana nalazi u najboljoj formi. U napadačkom tercetu sigurne su opcije Hoxha i Petković, dok bi na desnoj strani Kaneko trebao imati prednost ispred Špikića. Japanac je u zadnjem derbiju radio velike probleme Diallu, Jakirović vjeruje da bi to mogao ponoviti i ove subote.

Dinamo (4-1-4-1): Nevistić - Pierre-Gabriel, Ristovski, Theophile, Perković - Mišić - Kaneko, Ademi, Baturina, Hoxha - Petković.