Komentari 8

Kovačev Monaco samo tri boda od PSG-a: Pobijedili petu u nizu

Momčad Nike Kovača nadomak je zone Lige prvaka, a nakon pobjede protiv Nantesa 2-1 došla je na četvrto mjesto ljestvice s 42 boda. Bila je to Monacova peta uzastopna pobjeda

U susretu 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi Niko Kovač, je na gostovanju pobijedio Nantes sa 2-1 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu.

POGLEDAJTE VIDEO: Niko Kovač

00:52

Golove za momčad iz Kneževine zabili su Guillermo Maripán (45) i Kevin Volland (60), dok je strijelac za Nantes, koji je od 74. minute igrao bez isključenog Nicolasa Palosa, bio Renaud Emond u 83. minuti.

Kovačeva momčad je mogla i uvjerljivije slaviti, ali su njegovi igrači još dva puta gađali okvir gol. U 18. minuti Sofiane Diop, a u 70. i Aurelien Tchouaméni.

Monaco je ostao na četvrtom mjestu sa 42 boda, šest manje od vodećeg Lillea koji je preuzeo vodstvo na ljestvici nakon pobjede protiv Dijona sa 1-0.

Kovač: Ovo nam je bila najbolja utakmica od početka sezone

Pogodak odluke zabio je Yusuf Yazici u 29. minuti. Za domaći sastav cijeli je susret odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić.

Francuski prvak PSG je u nešto ranije odigranom susretu doživio neočekivani gostujući poraz kod Lorienta sa 2-3.

Lorient se uoči ovog kola nalazio na 19. mjestu s istim brojem bodova kao i "fenjeraš" Nimes i očekivala se lagana pobjeda francuskog prvaka.

Rivaldo: Pogriješili su, Barca je trebala prodati Lionela Messija

No, Lorient je sjajnom predstavom kreirao senzaciju. Bila je to prva pobjeda Lorienta protiv PSG-a nakon 12 uzastopnih poraza, te prva u posljednjih 10 godina.

Domaćin je poveo u 36. minuti golom Laurenta Abergela, no PSG je potom okrenuo rezultat s dva gola Neymara, a oba je zabio iz kaznenih udaraca (45, 58).

Kovač juri prema vrhu: Monaco uspio srediti i Montpellier...

Lorient je u 80. minuti uspio izjednačiti preko Yoanea Wisse, a u posljednjim trenucima susreta Terem Moffi je nakon sjajne kontre zabio za pobjedu domaćina.

Na ljestvici vodi Lille sa 48 bodova, Lyon je drugi sa 46 bodova, PSG ima 45, a Monaco je četvrti sa 42 boda.