Komentari 12

Krznar i Stipić u drami do 3. pretkola, Celje senzacionalno izbacilo Vitoriju Guimarães

Hrvatski nogometni stručnjaci Damir Krznar i Tomislav Stipić, koji vode Maribor i Rigu, na dramatičan su način sa svojim klubovima izborili plasman u 3. pretkolo Kupa konfederacija.

Oba su kluba pošla dalje postigavši odlučujuće golove u posljednjim trenucima produžetaka.

Maribor je sa 4-3 pobijedio luksemburški Differdange nakon što je prvi susret završio 1-1, dok je Riga nakon produžetaka pobijedila mađarski Kecskemeti sa 3-1 nakon što je u prvom susretu izgubila sa 1-2.

Nakon što je prvi susret završio 1-1, Maribor je pred svojim navijačima poveo već u petoj minuti golom Marka Kolara, bivšeg napadača Lokomotive i Intera.

Šest od šest u Europi! Evo kad i gdje HNL četvorka igra sljedeće utakmice u euro-natjecanjima

Međutim, uslijedio je šok za domaće navijače. Differdange je uzvratio s tri gola u nizu, a strijelci su bili Erico (27-11m) i Guillaume Trani (42, 46). Jan Repaš je smanjio u 62. minuti, a sve je na početak vratio bivši krilni igrač Hajduka Ivan Brnić pogodivši u 82. minuti za 3-3. Kada se već činilo kako će o putniku u 3. pretkolo odlučivati jedanaesterci, Josip Iličić je u 120. minuti realizirao jedanaesterac za pobjedu Maribora.

Brnić je odigrao cijeli susret za Maribor, Kolar je igrao do 64. minute, a Marin Laušić prvo poluvrijeme. Maribor sada čeka Fenerbahče.

Na jednako dramatičan način je prošla i Riga, koju vodi Tomislav Stipić.

Gosti su poveli u osmoj minuti golom Leventea vaga, izjednačio je Glody Muzinga u 62. minuti da bi domaći sastav u petoj minuti nadoknade golom braniča DR Konga Gauthiera Mankende izborio produžetak. Činilo se kako će se pobjednik odlučiti udarcima s "kreča", no Senegalac Mohamed Ngom je 120. minuti zabio za pobjedu domaćina kojima sada slijedi Twente.

Za Rigu je cijeli susret igrao Petar Bosančić, dok je Hrvoje Babec igrao do 99. minute.

Do 3. pretkola Konferencijske lige došlo je i Celje, koje je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacilo Vitoriju Guimaraes, koju je prošle godine izbacio Hajduk.

PAOK stiže na Poljud, Hajduk će biti nositelj! Osijek će u Tursku kod legende, Rijeka na Otoke

Celje je, nakon poraza (4-3) kod kuće, slavilo u Portugalu 1-0 u regularnih 90 minuta i utakmicu odvelo u produžetke, a potom i jedanaesterce, gdje je slovenska momčad pokazala bolje živce i odnijela važnu pobjedu. Za slovensku momčad u prvih 11 je zaigrao Luka Bobičanec, dok je u produžetku ušao Karlo Špeljak, bivši nogometaš Lokomotive koji je prošlu sezonu proveo na posudbi u Šibeniku.

Pogon Szczecin je u novoj golijadi pobijedio Linfield sa 3-2 i tako potvrdio gostujućih 5-2. Za poljski sastav je cijeli susret igrao Danijel Lončar, bivši branič Osijeka. U Pogonu je i Dante Stipica, ali nije konkurirao za sastav.

Dalje ide i poljski Lech Poznanj koji je u obje utakmice bio bolji od Kauno Žalgirisa. Nakon domaćih 3-1, Lech je na gostovanju pobijedio sa 2-1. Za poljski sastav je do 71. minute igrao Antonio Milić.

Grčki Aris je pobijedio Ararat-Armenia sa 1-0 i izborio prolaz nakon što je prvi susret završio 1-1.

Domaćin je izborio pobjedu golom Fabiana u 80. minuti. Za Aris je do 61. minute igrao Neven Đurasek, dok je Domagoj Pavičić ušao u igru u toj minuti.

Kazahstanski Aktobe je kod kuće izgubio od gruzijskog Torpeda s 1-2, no u prvoj utakmici je slavio sa 4-1. Za Aktobe je posljednjih pola sata igrao Andrija Filipović, bivši napadač Rijeke i Gorice.

Brzi, mladi, poletni i žestoki: Oduševila riječka budućnost, a profa Jakir vodi prave dragulje

Neftči je izbacio Željezničar pobijedivši pred svojim navijačima sa 2-0 nakon što je prvi susret završio 2-2. Za domaći sastav je branio Ivan Brkić, bivši član Istre i Lokomotive.

Treće pretkolo izborili su Bešiktaš, Club Brugge i Gent.

Bešiktaš je u obje utakmice porazio Tiranu, u Istanbulu je bilo 3-1, a u uzvratu 2-0. Amartey (57) i Aboubakar (75) riješili su uzvrat.

Club Brugge je na gostovanju u Danskoj izgubio od Aarhus sa 0-1, no u prvom susretu je slavio sa 3-0. Gent je u dvije utakmice Žilini zabio čak 10 golova. U prvom susretu su Belgijanci slavili sa 5-1, a u uzvratu u Slovačkoj 5-2.