Lakersi preživjeli protiv gladnih 'vukova', Hawksi bolji od Heata

4

LeBron James i s 38 godina igra ključnu ulogu na terenu. Zabio je 30 koševa i najzaslužniji je što su se Lakersi vratili u doigravanje, dok je na istoku svoje mjesto u playoffu osigurala momčad Atlanta Hawksa

Los Angeles Lakersi izborili su doigravanje kao sedmoplasirana momčad zapadne konferencije nakon što su u play-in turniru bili bolji od Minnesote Timberwolvesa 108-102.

NBA prvaci iz 2020. idu na talentiranu momčad Memphis Grizzliesa u prvoj rundi, dok Timberwolvesi još imaju priliku izboriti doigravanje kao osma ekipa zapada. Suočit će se u nastavku play-in turnira s boljim u utakmici OKC Thundera i New Orleans Pelicansa.

Završio prvi dio NBA lige: Evo tko ide na koga u doigravanju
VIDEO Cirkus u NBA-u: Zvijezda Minnesote napala je suigrača, poslali ga doma usred utakmice

Timberwolvesi su uoči utakmice s Lakersima ostali bez startnog centra i trostrukog All-Stara, Rudyja Goberta (30). Francuski centar suspendiran je jednu utakmicu nakon što je udario u prsa suigrača Kylea Andersona za vrijeme time-outa i nije putovao s momčadi u Los Angeles.

NBA: Minnesota Timberwolves at Atlanta Hawks

LeBron James bio je najbolji u redovima Lakersa s 30 koševa, a 38-godišnjak je odigrao čak 45 minuta u pobjedi. James je imao i deset skokova te šest asistencija, dok je Anthony Davis bio velika pomoć s 24 koša i 15 uhvaćenih lopti. Međutim, Davis je odigrao i sjajnu obranu kroz utakmicu.

'Vukovi' su ušli u posljednju četvrtinu s vodstvom od 86-79, a dionicu su otvorili s tricom za plus deset. Međutim, Lakersi su imali seriju od 7-0, prvenstveno zahvaljujući Davisu koji je natjerao Townsa na petu osobnu grešku. Minnesota nije dobro izgledala bez Townsa za vrijeme utakmice, ali morao se paziti šeste osobne cijelu četvrtu.

NBA: Minnesota Timberwolves at Los Angeles Lakers

Niz bizarnih grešaka

Lakersi su izjednačili na 95-95 dvije minute prije kraja nakon trice LeBrona Jamesa. Međutim, 38-godišnji James imao je nekoliko upitnih poteza u nadolazećim napadima. Najprije je šutnuo novu tricu koju je promašio, a idući napad je pogriješio u dodavanju. Ipak, ni Wolvesi nisu bili sjajni u napadu. Samo su sedam koševa ove dvije momčadi zabile do posljednjih 30 sekundi četvrte dionice.

DEBATA Tko bi trebao biti MVP, Nikola Jokić ili Joel Embiid?
DEBATA Tko bi trebao biti  MVP, Nikola Jokić ili Joel Embiid?

Domaćin je imao napad za vodstvo na 32 sekunde do kraja. Međutim, tu je počela serija bizarnih pogrešaka. Najprije je Austin Reeves pogriješio u izvođenju auta, pa je tako Taurean Prince 'ukrao' dodavanje ispred Jamesa, koji je krenuo u trk za protivnikom i skrivio faul pred košem Lakersa.

Ipak, Lakersi su si mogli priuštiti taj prekršaj jer nisu bili u bonusu.Zatim smo vidjeli bizarnu igru s druge strane, Davis je odigrao odličnu obranu i natjerao je Andersona na grešku.

Drama na kraju

Momčad iz Los Angelesa imala je napad za pobjedu s 21 sekundom do kraja. prema očekivanju, loptu je uzeo James. Međutim, sve je iznenadio s odlukom da ne uzme šut za pobjedu. Sjajno je navukao protivničku obranu i pronašao usamljenog Schrödera koji je zabio tricu za 98-95.

Rekordna posjećenost u NBA ligi

Činilo se da je utakmica završena, ali gosti su imali malo više od sekunde za napad i izjednačenje. Posljednji šut uzeo je Mike Conley, koji je zabio šest od sedam trica kroz utakmicu. Pokušao je zabiti i osmu, pogodio je obruč, ali čuo se i zvižduk suca. Davis je skrivio faul nad Conleyjem i bek Wolvesa zaradio je tri slobodna bacanja. Bio je precizan s linije penala i utakmica je s 98-98 išla u produžetke.

Prince promašio zicer

U produžecima su Lakersi pokazali iskustvo. Otvorili su produžetke s tricom za 101-98, dok su Wolvesi radili grešku za grešku. U više od četiri minute igre jedini koš za goste zabio je Edwards, zakucao je nakon kontre.

Mlada zvijezda Wolvesa igrala je katastrofalnu utakmicu, u četiri četvrtine zabio je samo jedan pokušaj iz igre, ali 19 sekundi do kraja smanjio je vodstvo Lakersa na 105-102. Lakersi su samo trebali izvesti aut, ali ponovno rade ogromnu grešku pri izvođenju. Prince je imao otvoren šut za tri poena za izjednačenje, ali nije bio precizan.

Gosti su morali raditi faul na Schröderu idući napad, a Nijemac je pogodio oba slobodna bacanja.

Hawksi iznenadili Heat

U prvoj utakmici play-in turnira Atlanta Hawksi iznenadili su Miami Heat i s pobjedom od 116-105 izborili doigravanje kao sedmoplasirana ekipa istočne konferencije.

Trae Young predvodio je Hawkse s 25 koševa, a Dejounte Murray pomogao mu je s 18 koševa. Clint Capela dominirao je u skoku, uhvatio je 18 skokova, dok je za Heat najbolji bio Kyle Lowry s 33 koša.

NBA: Atlanta Hawks at Miami Heat

Hawksi će tako u prvoj rundi doigravanja odmjeriti snage s Boston Celticsima, koji su završili regularnu sezonu s 57 pobjeda i 25 poraza. Prošle su godine izborili finale NBA lige i imaju visoke ambicije i ove sezone.

Heat će dobiti drugu priliku za doigravanje. Igrat će za osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje, protiv boljeg u utakmici Toronto Raptorsa i Chicago Bullsa.