Lakersima 'rat' protiv Rocketsa, pobjeda Bostona

1

Boston Celticsi i Los Angeles Lakersi upisali su u srijedu domaće pobjede u drugim utakmicama konferencijskih polufinala u NBA doigravanju

Boston je u Gardenu svladao Orlando Magic 112-94 te izjednačio rezultat u seriji na 1-1, nakon što je momčad s Floride dobila prvi susret 95-90. Ovoga puta su Celticsi ubilježili dominaciju u svim statističkim kategorijama te sigurno kontrolirali rezultat od početka do kraja. Već nakon šest minuta igre su branitelji naslova prvaka vodili 16-6. Na poluvremenu su imali 15 koševa razlike, a nakon tri četvrtine višak od 22 poena, 86-64.
Sjajni Rajon Rondo okončao je utakmicu s 15 koševa, 18 asistencija i 11 skokova, čime je ubilježio treći triple-double učinak. Rondo je prvo poluvrijeme drugog dvoboja protiv Magica okončao s 12 asistencija, bez ijedne izgubljene lopte!
Šuterski je briljantno utakmicu odradio Eddie House, najbolji strijelac susreta s 31 košem. Ray Allen je za Celticse ubacio 22 poena, a Kendrick Perkins 16, uz 9 skokova. Kod gostiju su Lewis (10 skokova) i Pietrus ubacili po 17 koševa. đ
LA Lakersi svladali su u Staples Centeru Houston Rocketse 111-98 u nervoznoj utakmici u kojoj su suci dosudili dva isključenja, Dereku Fisheru iz Lakersa i Ronu Artestu iz Rocketsa, te pokazali pet tehničkih pogrešaka, od kojih jednu i Kobeu Bryantu, prvom strijelcu utakmice s 40 poena (16-27 iz igre, 6-7 slobodna bacanja). Uz Bryanta, u Lakersima se istaknuo i Pau Gasol s 22 koša (9-13 iz igre) i 14 skokova. U Houstonu je Ron Artest bio najefikasniji s 25 poena, dok je Carl Landry ostvario učinak karijere u doigravanju s 21 košem i 10 skokova. Yao Ming je dvoboj okončao s 12 poena i 10 skokova.

NBA doigravanje, polufinale:
Istočna konferencija
Boston Celtics (2) - Orlando Magic (3) 112-94 (House 31p, Rondo 15p, 18s, 11a / Lewis 17p, 10s) 1-1
Zapadna konferencija
Los Angeles Lakers (1) - Houston Rockets (5) 111-98 (Bryant 40p, 6s, Gasol 22p, 14s/Artest 25p, Landry 21p, 10s) 1-1