Komentari 10

Cibosi su razbili FMP za 6-1 u ABA ligi: 'Užitak ih je gledati'

3

CIBONI IDE DOBRO Imali su 'vukovi' i ogromnih +34 u trećoj četvrtini, a na kraju su svladali FMP 87-68. U sedam kola imaju samo jedan poraz, i to tijesan od Partizana u Beogradu

Šest pobjeda iz prvih sedam utakmica učinak je kakvom se malotko nadao od Cibone uoči sezone, no dominantnom predstavom protiv FMP-a 'vukovi' su ostali na koračić iza vodećih sastava ABA lige.

Protiv FMP-a prednost je rasla od početka do 26. minute kad je Cibona imala više nego dvostruko koševa od gostiju, bilo je 67-33. U završnici je Damir Mulaomerović mogao odmoriti najopterećenije, a pričuve se nisu proslavile, pa je sastav iz beogradskoga kvarta Železnik ublažio poraz na 87-68.

- Možemo biti zadovoljni rezultatom i igrom do posljednje četvrtine. Razgovarali smo o tome da svi moraju igrati najbolje što mogu bez obzira na rezultat - rekao je Mula.

Ante Žižić odigrao je na razini kojom je razmazio ljubitelje košarke postigavši 19 koševa uz devet skokova.

Njegov partner pod koševima Željko Šakić završio je sa 14 poena, sedam skokova i četiri asistencije, iako je igrao samo 23 minute. Najbolju utakmicu sezone odigrao je Nik Slavica, koji je završio s 15 koševa i 13 skokova, iako je dojam malo pokvario dvama pokušajima trica koje su promašile obruč dobrih pola metra.

- Šakić dominira u skoku i asistencijama, ma u svakom segmentu igre, zaista ga je užitak gledati. Slavicu moram pohvaliti zbog vrhunskog intenziteta u svim segmentima, samopouzdanje mu raste i bit će još ovakvih i boljih utakmica - nahvalio je trener svoje najbolje igrače s ove utakmice.

Žižića nije morao, svima je jasno kakva klasa igra pod Tornjem. Cibonu idućeg vikenda očekuje ozbiljan ispit protiv Budućnosti u Podgorici, a prije toga će u utorak tražiti prvu pobjedu u Fibinoj Ligi prvaka protiv Avellina, a u domaćem prvenstvu u četvrtak je čeka okršaj s Kvarnerom.