Komentari 86

Livaja je raskrvario Lončara i izbjegao crveni, VAR opet krivo povlačio linije i otezao 4 minute

Napadač Hajduka propustit će iduću utakmicu zbog akumuliranih žutih nakon faula u kojem je razbio arkadu igraču Osijeka. Nevjerojatno je što su u VAR sobi radili na utakmici Dinama i Dragovoljca kod rezultata 7-0

Šezdeseta minuta derbija Osijeka i Hajduka, rezultat 1-1, Marko Livaja gradi se za skok i diže laktove u zrak, a iza leđa dolazi mu Danijel Lončar, udara loptu i pada na travnjak krvava lica.

POGLEDAJTE VIDEO: Himna NK Osijeka

Dino Mataković napisao himnu Osijeka VIDEO

Napadač Hajduka udario ga je laktom i raskrvario mu arkadu. Sudac Igor Pajač pokazao mu je žuti karton zbog kojega će propustiti iduću utakmicu protiv Šibenika.

Nije tu bilo namjere kod Livaje, teško je mogao vidjeti protivničkog igrača. Sjetite se samo Dejana Lovrena i Patricka Schicka na Euru. Gotovo preslikana situacija koja je rezultirala penalom za Češku i žutim kartonom za stopera "vatrenih".

S druge strane, Robert Kovač je 2008. u utakmici protiv Engleske na Maksimiru (1-4) dobio crveni zbog lakta u glavu Joeu Coleu.

Euro 2020 - Group D - Croatia v Czech Republic

POGLEDAJTE VIDEO OD 4:15

Zanimljiva situacija za sudačku analizu došla je i iz Maksimira na samom kraju utakmice, kod osmog gola Dinama koji je Hrvatskom dragovoljcu zabio Marko Tolić.

Naime, VAR soba u kojoj su sjedili Dario Kulušić iz Šibenika i Alen Jakšić iz Solina nevjerojatne je četiri minute pregledavala je li Tolić bio u zaleđu kad mu je asistirao Martin Baturina.

POGLEDAJTE VIDEO OD 5:43

Ali nije samo to bio problem sudačke ekipe na čelu sa Zdenkom Lovrićem iz Đakova. Kod emitiranja zamrznute slike u trenutku upućivanja lopte iz VAR sobe su krivo povukli linije.

Iako se predugo čekala, odluka je na koncu bila ispravna, baš kao što je bila i na utakmici Osijeka i Rijeke (1-0) u kolovozu. Pukom srećom...