Komentari 152

Očajni Hajduk pao kod lokosa: Nije zabio gol gotovo pet sati!

9

Agonija Hajduka se nastavlja. Izgubili su oni u Kranjčevićevoj od Lokomotive 2-0 i tako su sada već četiri sata i 55 minuta bez gola. Posljednji su zabli u rujnu protiv Istre...

Hajduk i dalje nastavlja s lošim igrama. Ovoga puta bijeli su izgubili na gostovanju kod Lokomotive s 2-0, a golove su zabijali Drožđek i Uzuni

Drugi je to poraz Zorana Vulića u nizu otkad je preuzeo 'bijele', a navijače još više može zabrinuti činjenica da oni nisu zabili gol već četiri sata i 55 minuta!

Posljednji koji su zabili dogodio se u gostujućoj pobjedi nad Istrom (4-2) kada je Ivanovski u 65. minuti matirao Čondrića.

Nakon toga Splićani su u domaćem prvenstvu remizirali s Dinamom (0-0) te doživjeli debakl protiv Osijeka kada su na svom Poljudu izgubili s 2-0.

Gorica i četvrti put pobijedila u gostima bez primljenoga gola

No, niti tu nije kraj Hajdukovim mukama. Sljedećeg vikenda će pred praznim Poljudom ugostiti Rijeku. U toj utakmici Vulić neće moći računati na Caktaša koji ima kartone, a upitan je i nastup Posavca koji je zbog ozljede morao napustiti travnjak u 56. minuti.

S druge strane, Lokomotiva je nastavila sjajan niz u domaćem prvenstvu. Nakon kompletiranog 11. kola oni se nalaze na trećem mjestu s 22 osvojena boda, pet manje od prvoplasiranog Dinama.

Došli su oni sada do potpuno zaslužene pobjede nad očajnim Hajdukom koji je imao tek dvije ozbiljnije šanse tijekom cijele utakmice.

Izabranici Gorana Tomića od samog su početka pokazali da im igraju jedino tri boda te su već u prvoj minuti imali veliku šansu koju nije iskoristio Uzuni.

Nakon toga njihov pritisak se i dalje nastavio, a to je urodilo plodom u 24. minuti kada je sjajno dodavanje Uzunija iskoristio Drožđek i poentirao pored nemoćnog Posavca.

Dinamo i dalje dominira: Gavra i Ademi u minuti srušili Istru...

S tih 1-0 otišlo se na odmor, a Lokosi su u drugom dijelu nastavili s opsadom Hajdukovog gola. Imali su oni nekoliko polušansi, a onda se Uzuni u 69. minuti poigrao s obranom Splićana i postavio konačnih 2-0.

Zoran Vulić imao je velike probleme u ovoj utakmici. Igrači Hajduka izgledali su potpuno indisponirano, a nešto bolji dojam ostavili su tek mladi Palaversa i Jradi koji je u igru ušao u 59. minuti umjesto nevidljivog Gyurcsóa

Obrana Splićana curila je na sve strane, a u tome se najviše istaknuo Juranović s kojim se Uzuni doslovno poigrao kod drugog gola. Prošao je njega igrač Lokomotive kao da ga nije bilo i tako izbio sam pred golmana prije no što je poslao loptu u mrežu.

Bilo kako bilo, pred Vulićem je dosta posla ukoliko želi izvesti ovaj Hajduk na pravi put. Trenutno se oni nalaze na sedmom mjestu s 11 osvojenih bodova iz 11 odigranih utakmica.