Komentari 61

Pele sad gleda Messiju u leđa: Ma nisam vjerovao u te rekorde

7

Barcelona je rutinski odradila gostovanje kod Valladolida i pobjedom 3-0 izbila na peto mjesto La Lige, a Leo Messi prestigao je velikog Pelea i zabio 644. gol za katalonski klub, što je novi rekord

Nogometaši Barcelone slavili su sa 3-0 (2-0) na gostovanju kod Valladolida u utakmici 16. kola španjolske La Lige.

Efikasno izdanje katalonske momčadi nagovijestio je francuski branič Lenglet pogotkom u 21. minuti. Na 2-0 je prednost gostiju povećao Danac Martin Braithwaite.

U nastavku se u strijelce upisao i Leo Messi koji je pogotkom u 65. minuti postao rekorderom po broju golova za jednu momčad (644), nadmašivši legendarnog Brazilca Pelea s kojim se izjednačio prije tri dana, kad je postigao pogodak u prvenstvenom dvoboju s Valencijom.

POGLEDAJTE VIDEO: Messi, zlatna kopačka

02:12

"Kad sam počeo igrati, nikad nisam mislio da ću srušiti neki rekord, a pogotovo ne onaj koji je držao Pele. Samo mogu zahvaliti svima koji su mi pomogli tijekom svih ovih godina, suigračima, obitelji, prijateljima i onima koji me podržavaju svaki dan", napisao je Messi na Instagramu.

Objavu dijeli Leo Messi (@leomessi)

Dvoboj Villarreala i Athletic Bilbaa završio je 1-1, a baskijska momčad je povela u 19. minuti pogotkom Inakija Williamsa. Domaćin je do izjednačujućeg pogotka došao u 75. minuti, a strijelac je bio Pino.

U derbiju momčadi iz vrha španjolske Primere Atletico Madrid je s 2-0 (0-0) nadigrao Real Sociedad na gostovanju u San Sebastianu. Madridska momčad je do vodstva stigla iz prvog udarca na utakmici unutar okvira vrata, a strijelac je u 49. minuti bio Hermoso. Pobjedu Simeoneove momčadi potvrdio je Llorente u 74. minuti.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije ušao u igru.

'Real nema izbora, legenda kao Modrić ne smije otići iz kluba!'

Atletico se pobjedom ponovno izdvojio na vrhu s 32 boda, tri više od drugoplasiranog Real Madrida, a treći je Real Sociedad sa šest bodova zaostatka i uz tri utakmice više odigrane od vodeće momčadi.

Huesca i Levante su odigrali 1-1. Domaći su poveli golom Ontivernosa u 31. minuti, a važan bod Levanteu donio je Melero u 53. minuti.

Sevilla je osvojila važna tri boda u borbi za vrh pobijedivši na gostovanju Valenciju s 1-0. Pogodak odluke u susretu igranom na stadionu Mestalla postigao je Suso u 81. minuti.

VIDEO Dajte mu taj novi ugovor! Pogledajte novu Lukinu bombu

Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 69. minute.

U drugom susretu Elche i Osasuna su odigrali 2-2. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Elche uspio iščupati bod. Za Elche su zabili Fidel (46) i Carrillo (78), a za goste García (10) i Brašanac (64).

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za Osasunu igrao od 88. minute.