Komentari 40

Nakon susreta u Gorici, Zebec će suditi derbi Dinama i Hajduka

U Gorici su 'modri' slavili 4-3 nakon što je Gorica do 89. minute vodila 3-2. Imali su što za reći domaći sucu Zebecu, a nakon ove utakmice sudit će susret Dinama i Hajduka

Mario Zebec bit će glavni sudac na derbiju Dinama i Hajduka u srijedu, 27. siječnja. Bilo je to poznato i prije utakmice u Gorici, no postojala je mogućnost da se sudac iz Cestice ipak tamo ne nađe nakon 'repova' s utakmice Gorice i Dinama (3-4), ali HNS ga je ipak delegirao za najveći hrvatski derbi.

Dinamo: Vjerujemo u sustav

Podsjetimo, Gorica i Dinamo odigrali su spektakularnu utakmicu u kojoj su se u završnici ipak bolje snašli gosti, a sve je krenulo nakon što je Bruno Petković zabio penal za 3-3 prije kojeg je krivo dosuđen aut. Mislav Oršić ubacio je loptu prema šesnaestercu, ali ona je izašla na drugoj strani i pokazan je aut za Dinamo iako lopta nikog nije dirala. Iz toga se 'izrodio' penal na Petkoviću.

U 17. kolu HT Prve lige sastali se Gorica i Dinamo

Cijelu situaciju možete pogledati ovdje od pete minute nadalje.

Za pobjedu je zabio Kevin Theophile-Catherine u petoj minuti sudačke nadoknade. Ljuti su bili Goričani, nisu mogli vjerovati kako su izgubili dobivenu utakmicu, a o svemu se oglasio i predsjednik Nenad Črnko.

- Ja ne mogu govoriti, ako ćemo realno, gledano po statistici, Dinamo je zasluženo pobijedio. Međutim, mi smo imali utakmicu u rukama, ta 90. minuta u kojoj je linijska sutkinja dosudila čisti aut za nas, sudac samo iz nekog svog razloga sudi aut za Dinamo iz kojeg je bio kazneni udarac o kojemu neću govoriti - rekao je Črnko za Večernji list i nastavio o sucu Zebecu:

Pogledajte kako je Dinamo okrenuo Goricu uz grešku suca

- Nažalost, sudac Zebec sudi takve utakmice koje odlaze u nekakvom krivom smjeru. Nama je on sudio već nekoliko utakmica i ja nikad nisam bio zadovoljan, uvijek je sudio utakmice Dinama i Gorice. Definitivno je on odveo utakmicu u zadnjih 15-ak minuta u tom smjeru - rekao je predsjednik Gorice i istaknuo da je Dinamo zaslužio pobjedu po statistici, ali i kako su Goričani zbog svoje predstave zaslužili sva tri boda.