NBA liga - Los Angeles Lakersi u velikom finalu | 24sata

NBA liga - Los Angeles Lakersi u velikom finalu

3

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su u petoj utakmici San Antonio Spurse 100-92 i plasirali se s ukupnih 4-1u finale NBA lige

Los Angeles Lakersi prvi su finalisti doigravanja za prvaka NBA lige. U petoj utakmici finala Zapada pobijedili su u Staples Centeru San Antonio Spurse 100-92. Lakersi su okončali seriju s 4-1 u pobjedama. U petom susretu, Kobe Bryant je ubacio 39 koševa, od čega 17 u posljednjoj četvrtini. Iz igre je pogodio 16 od 30 lopti, s crte za slobodna bacanja svih 5.
- Osvojiti Zapadnu konferenciju je ekstremno teško. Vrlo smo uzbuđeni i ponosni zbog našeg pothvata. No sezona još nije gotova, ostaje nam još jedan cilj, naslov prvaka - izjavio je Bryant.
Domaća momčad nije dobro ušla u utakmicu. Tricom Barryja, Spursi su u 14. minuti poveli sa 17 koševa razlike, 33-16. Lakersi su do poluvremena smanjili zaostatak na šest razlike (42-48), a vodstva su se dokopali minutu i 11 sekundi prije kraja treće četvrtine, kad je Bryant svojim 22. košem poentirao za 61-60. U posljednjoj četvrtini su gosti posljednji put vodili 10 minuta prije kraja, kad je Tim Duncan realizirao dva slobodna bacanja za 67-68. Nakon toga su domaćini preuzeli kontrolu rezultata. Tony Parker zabio je četiri i pol minute prije kraja za smanjenje na 83-81, ali su Lakersi do kraja utakmice postigli 17, a primili 9 koševa. Uz briljantnog Bryanta, kod domaćina je odličan bio i Pau Gasol. Ubacio je 12 koševa uz 19 skokova i pet asistencija. Lamar Odom dodao je 13 poena uz osam skokova. Tony Parker bio je najbolji strijelac Spursa s 23 koša, a Tim Duncan je postigao 19 koševa uz 15 skokova i 10 asistencija. Lakersi će u velikom finalu igrati protiv pobjednika finala Istočne konferencije u kojem Boston Celticsi vode s 3-2 u pobjedama protiv Detroit Pistonsa, a šesta utakmica na rasporedu je u petak u Detroitu.

LA Lakers (1) – San Antonio (3) 100-92 (4-1)