Komentari 11

Nenad Bjelica izvukao Union iz zone ispadanja u Bundesligi!

7

Union Berlin kojeg vodi hrvatski trener Nenad Bjelica rutinski je slavio u 16. kolu Bundeslige protiv Kölna, koji je inače konkurent Bjeličinom klubu za ostatak u ligi

Nenad Bjelica došao je do druge pobjede na klupi njemačkog prvoligaša Union Berlina.

VfL Bochum - 1. FC Union Berlin

U 16. kolu Bundeslige Union je ugostio Köln, a momčad hrvatskog trenera slavila je s 2-0 i time pobjegla iz zone ispadanja.

Bjelica za 24sata: Ovo sam 10 godina čekao! Pojačanja iz HNL-a? Ne odlučujem samo ja...

Köln je inače rival Bjelici i Unionu, s obzirom da su ove dvije momčadi uoči međusobne utakmice bile izjednačene u zoni ispadanja s deset bodova.

SC Braga - 1. FC Union Berlin

Union je poveo u 55. minuti golom Benedicta Hollerbacha, a David Datro Fofana potvrdio je pobjedu domaćina golom u 78. minuti.

VIDEO Bjelica teško nastradao. Evo zašto su bijesni navijači na teren pobacali teniske loptice

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union Berlin.

Berlin je pobjedom skočio na 15. mjesto Bundeslige s 13 bodova u 15 odigranih utakmica. Podsjetimo, početkom prosinca otkazana je utakmica između Uniona i Bayerna zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta.

Favoriti nastavili s pobjedama

Nogometaši Bayera i Bayerna, dvije vodeće momčadi njemačke Bundeslige, uspješno su obavili posao u aktualnom 16. kolu.

Vodeći Bayer pobijedio je Bochum u Leverkusenu s 4-0. Već na poluvremenu Bayer je stvorio prednost od tri pogotka, a briljirao je češki napadač Patrick Schick koji je postigao sve golove. Nakon realiziranog jedanaesterca u 30. minuti još je suparničku mrežu pogađao u 32. i 45. minuti. U nastavku je još Boniface bio strijelac za konačno uvjerljivo slavlje bundesligaškog lidera.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić odigrao je cijelu utakmicu za Bayer.

Bayer tako i dalje ima četiri boda prednosti pred drugim Bayernom, s tim da Bayern ima utakmicu manje. U ovom kolu Bavarci su u gostima s 2-1 pobijedili Wolfsburg, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač.

Musiala i Kane bili su strijelci u 33. i 43. minuti za 2-0 gostiju. U nadoknadi prvog dijela Arnold je smanjio na 1-2 i unatoč šansama na obje strane u drugom dijelu rezultat se više nije mijenjao. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za Wolfsburg do 52. minute.