Komentari 20

Kovač slavi Gnabryja! Nijemac zabio dva za pobjedu Bayerna

1

Ključan gol vrijedan novog prvenstvenog trijumfa, a možda i Kovačeve stolice, Gnabry je postigao u 50. minuti nakon što mu je sve priredio Müller. Kovač je za sada miran na klupi Bayerna

Subotnje popodne tradicionalno je rezervirano za bundesligaške poslastice.

U susretu 13. kola Bayern je s 2:1 slavio na gostovanju kod Werdera te tako kupio mir Niki Kovaču.Hrvatski strateg može biti zahvalan svom krilu Sergeu Gnabryju koji je s dva pogotka riješio susret te zaradio Bavarcima tri boda u Bremenu.

Mladi njemački nogometaš otvorio je upisivanje u listu strijelaca u 20. minuti kada je iz drugog pokušaja iz blizine uspio matirati vratara Pavlenku. Do kraja poluvremena zeleni su izjednačili - u 33. minuti je ubacivanje Krusea pospremio Osako.

Ključan gol vrijedan novog prvenstvenog trijumfa, a možda i Kovačeve stolice, Gnabry je postigao u 50. minuti nakon što mu je sve priredio Müller. U samoj završnici susreta domaćini su ostali s deset igrača jer je u drugoj minuti nadoknade isključen Moisander.

Borussia Dortmund nastavlja u pobjedničkom ritmu - s 2:0 na Westfalenu je pao Freiburg .Pogodak za vodstvo postigao je kapetan žuto-crnih Marco Reus realiziravši najstrožu kaznu u 40. minuti.Njemački reprezentativac zabio je ove sezone svoj već 13. ligaški pogodak čime je izjednačio rekordnu 2013. godinu.

U smiraju utakmice Paco Alcacer je svojim desetim golom u 8 bundesligaških utakmica izjednačio rekord prvenstva te potvrdio slavlje.

U preostala dva susreta ranijeg termina pobjede su upisali Stuttgart i Herta.

Švabe su na domaćem terenu s 1:0 nadvisile Augsburg, a strijelac pobjedničkog gola bio je Donis u 39. minuti.

Sastav iz glavnog grada je odnio sva tri boda slavivši s 2:0 na gostovanju kod Hannovera, a strijelci za berlinsku ekipu bili su Torunarigha u 44. te  Ibišević u 73. minuti.