Komentari 38

Novi šok za Spurse: Dobili su utakmicu, ali izgubili Kawhija?

Kawhi Leonard šepajući je izašao s terena u pobjedi San Antonio Spursa protiv Houstona u produžetku. Spursi bi šestu utakmicu s četvrtka na petak mogli biti bez važnog igrača

Košarkaši San Antonija obranili su prednosti domaćeg terena u petoj utakmici drugog kruga doigravanja za NBA prvaka pobijedivši Houston 110-107 u produžetku.

Spursi sada vode 3-2 u seriji na četiri pobjede.

Čudesna 'banana' neuništivog Argentinca

Danny Green je bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu San Antonija, jer je od devet koševa domaće momčadi u dodatnih pet minuta on ubacio sedam posljednjih, a utakmicu je završio sa 16 poena. pet skokova i tri asistencije.

Domaća momčad je u dodatnih pet minuta igrala bez najboljeg igrača Kawhija Leonarda koji je ozlijedio skočni zglob.

- Bilo nam je teško vidjeti Kawhija kako šepajući odlazi s terena. Znali smo da će nam biti teško. No, i oni su bili bez Nenea. Na kraju smo se doista pograbili za pobjedu i imali nekoliko jako dobrih poteza - izjavio je Manu Ginobili, koji je u posljednjoj minuti regularnog dijela položio za 101-101, a na isteku produžetka blokirao Hardena za tricu kojom bi Houston izborio novi produžetak.

Harden je dvoboj završio sa 'triple.double' učinkom od 33 koša, 10 skokova i 10 asistencija, ali je u prijelomnim trenucima napravio previše pogrešaka, što je goste koštalo poraza.

Uz Greena i Ginobilija, San Antonio je imao još četvoricu košarkaša sa dvoznamenkastim učinkom.

Kawhi Leonard je unatoč ozljedi uspio ubaciti 22 koša uz 15 skokova i četiri asistencije. Patty Mills je postigao 20 koševa, LaMarcus Aldridge je imao 18 poena i 14 skokova, a Jonathon Simmons je ubacio 12 koševa.

Kod Rocketsa su se iskazali Patrick Beverly sa 20 koševa i Ryan Anderson sa 19 poena i sedam skokova.

Šesta utakmica bit će odigrana u Houstonu s četvrtka na petak (2 sata iza ponoći) po srednjoeuropskom vremenu. Spursi bi mogli imati problema ako Kawhi Leonard neće moći igrati u šestoj utakmici.

- Ma, bit će sve OK. Igrat ću sigurno - rekao je Leonard.

Rezultat drugog kruga NBA doigravanja, 9.5.