Komentari 6

Odigrana posljednja utakmica na legendarnom San Mamesu

1

San Mames je najstariji španjolski stadion koji je još u upotrebi, ali ovog ljeta će ga srušiti. Prva utakmica na njemu je odigrana još davnog 21. kolovoza 1913. godine

Athletic Bilbao je u nedjelju odigrao posljednju službenu utakmicu na legendarnom stadionu San Mamesu. Na žalost Baska, izgubili su od Levantea 1-0.

San Mames je najstariji španjolski stadion koji je još u upotrebi, ali ovog ljeta će ga srušiti. Prva utakmica na njemu je odigrana 21. kolovoza 1913. godine, međutim nakon više od 1300 prvoligaških utakmica, odigranih na njemu, odlazi u povijest.

Athletic će od sljedeće sezone igrati na novom stadionu, koji će nositi naziv Nuevo San Mames, jer se nadaju da će tako sačuvati duh starog stadiona.

Novi stadion imat će 55.000 sjedećih mjesta, a izgrađen je odmah pokraj starog stadiona, uz katedralu, koja nosi ime Mamesa, dječaka sveca. Mames je prema predaji pripitomio lavove kojima je bačen.