Komentari 7

Pašalićeva Atalanta ispala iz Kupa, Cutrone zabio za 'viole'

1

Nogometaši Fiorentine izborili su plasman u četvrtfinale Kupa nakon što su u susretu osmine finala u Firenzi pred 13.000 gledatelja pobijedili Atalantu sa 2-1.

Fiorentina je do vrijedne pobjede protiv Atalante stigla s igračem manje jer je u 70. minuti crveni karton dobio Pezzella, a 14 minuta kasnije je za pobjedu zabio Lirola

"Viole" su povele u 11. minuti golom Patricka Cutronea nakon sjajne povratne lopte Dalberta Henriquea. Bio je to premijerni gol Cutronea u dresu Fiorentine nakon što je početkom siječnja stigao na posudbu iz Wolverhamptona.

Gosti su mogli do izjednačenja u 58. minuti, no Mario Pašalić je promašio sjajnu priliku. Hrvatski nogometaš je izašao sam ispred Pietra Terracciana, no domaći vratar je sjajno reagirao. Samo tri minute kasnije i Robin Gosens je mogao izjednačiti, ali je pogodio vratnicu.

Italian TIM Cup Championship  Round of 16 - ACF Fiorentina vs Atalanta

Odličnu igru Atalanta je okrunila golom u 67. minuti, a izjednačio je Josip Iličić. Kada je domaćin u 70. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen German Pezzella činilo se kako je Atalanta do pobjede. Međutim, Fiorentina je u 84. minuti izvela sjajnu akciju koju je golom okončao Pol Lirola. Posljednju priliku na utakmici imao je gostujući veznjak Ruslan Malinovski koju je pucao s ruba kaznenog prostora, ali pored desne stative.

Pašalić je odigrao cijeli susret za goste, dok Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu koja će u četvrtfinalu igrati protiv Intera.

U srijedu su na rasporedu još dva susreta osmine finala talijanskog Kupa, a sastaju se Milan - SPAL, te Juventus - Udinese. Posljednji dvoboj na rasporedu je u četvrtak kada igraju Parma - Roma.