Komentari 2

Peras pohvalio Zubčića u pobjedi Cibone u NLB ligi

1

Cibona je pobjedom nad FMP-om u 3. kolu NLB lige došla do treće ovosezonske pobjede. Tomas je bio najbolji sa 17 koševa, Rozić je dodao 15

Oprez Velimira Perasovića uoči utakmice trećeg kola NLB-lige s FMP-om ispostavio se pretjeranim. Cibona je lako došla do treće ovosezonske pobjede (75-59). Opet su dosta veliku minutažu dobili mladi igrači 'vukova' i tako nastavili programirani razvojni put. Tomislava Zubčića, koji je zabio osam koševa, Peras je držao u igri 21 minutu, a od toga skoro cijelu drugu četvrtinu. Zubčić je prvo promašio alley-oop zakucavnaje na dodavanje Gordona, a onda i polaganje nakon skoka u napadu, a sve je začinio još jednim promašajem zakucavanja zbog preranog odraza. Međutim, Peras ga nije kaznio vađenjem iz igre, a 19-godišnji Zadranin odužio mu se iznuđivanjem prekršaja u napadu i tricom već u sljedećoj minuti.
- Nije imao propusta u obrani, danas je odigrao obrambeno možda i najbolju utakmicu otkako ga vodim. Promašaji su samo posljedica prevelike želje, ali on ima možda i najčišću mehaniku šuta i zabijat će u serijama kad dobije samopouzdanje - rekao je Perasović, a slično je vidio i nastup 20-godišnjeg Bojana Bogdanovića, koji je zabio šest koševa.
- Šteta što je promašio ono zakucavanje, možda je jednostavno pod prevelimim pritiskom da se dokaže zagrebačkoj publici - kaže Peras.
- Već treću utakmicu zaredom imam svoju rolu, drago mi je da trener računa na mene. Zadovoljan sam što sam krajem treće i početkom četvrte četvrtine bio jako agresvan u obrani, to se treneru sviđa i to ću i dalje raditi -  svjestan je Tomislav Zubčić da ga kod Perasa u igri drži kvalitetna obrana, a ne koševi. Oni će doći sami po sebi.
Najefikasniji u trećoj pobjedi 'cibosa' bili su Tomas sa 17 koševa i Rozić koji je zabio 15 koševa. Gordon je uz osam koševa podijelio i sedam asista, a u zadnje dvije minute priliku je opet dobio mladi centar Leon Radošević (19) koji je jednim atraktivnim zakucavanjem oduševio 1500 ljudi u Draženovu domu.