Komentari 10

Petko kao da nije s ovog svijeta

Junak susreta bio je Mislav Oršić koji je došao do 14. europskog gola. Zabio je u 31. minuti, a sjajno ga je proigrao veznjak Kristijan Jakić. Akciju je započeo Bruno Petković, koji je ponovno zaslužio epitet igrača utakmice.

Drugi put u posljednje tri sezone nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala Europske lige. 'Modri' su izborili nastavak europske priče, nakon što su dvije pobjede izbacili ruski Krasnodar. Nakon 3-2 iz gostujućeg ogleda, Dinamo je u uzvratnom susretu na stadionu Maksimir pobijedio 1-0.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamovi šalovi ukrasili Zagreb

Dinamovi šalovi i grb ukrasili Zagreb uoči utakmice 01:04

Dinamo, 4-2-3-1

Dominik Livaković (7) - Još jedna sigurna partija Dinamovog golmana koji je sačuvao mrežu čistom. Obranio nekoliko dalekometnih pokušaja Rusa, odradio još jednu veliku europsku utakmicu.

Stefan Ristovski (7) - Kakvo pojačanje za desni bok! Siguran u obrani, čvrst i staložen s brojnim izlascima na gostujuću polovicu. Na desnoj se strani odlično nadopunjava s Ivanušecom, zaustavio prodore Wandersona.

Rasmus Lauritsen (7,5) - Danski branič svakim danom djeluje sve bolje, postao je i lider Dinamove obrane. Moćan u skoku, opet najglasniji na terenu. U potpunosti dobio dvoboje s ruskim napadačima.

Kevin Theophile-Catherine (7,5) - Najsigurniji član Dinamove obrane. Nije imao nikakvih pogrešaka, a sve što je "prošlo" kroz sredinu terena, on je mirno pokupio.

Joško Gvardiol (7,5) - Najmlađi, a djeluje kao da ima tisuće ovakvih utakmica u nogama. Sve se bolje osjeća na boku, odlazi prema naprijed. Mogao i zabiti, ali mu je gostujući vratar sjajno obranio jedan šut.

Kristijan Jakić (7,5) - Taktički odličan, zaustavio brojne napade Rusa, ali imao niz pogrešaka u predaji lopte. Ipak, jedini gol na utakmici je njegova zasluga, oduzeo loptu gostima, povukao kontranapad, pa nakon kombinacije s Petkovićem asistirao Oršiću.

Luka Ivanušec (7) - I ovoga puta na desnom krilu, pretrčao kilometre, driblao goste. Postao neizostavan član početne momčadi Dinama, opet odigrao i više nego dobru utakmicu.

Lovro Majer (7) - Rastrčao se i razigrao u sredini terena, uspio razigrati svoje suigrače. I poslije njegovih kornera je često pred suparničkim vratima bilo puno panike.

Arijan Ademi (7,5) - Kapetan, lider i srce Dinama. Radio u oba smjera, dobivao duele, vršio i pritisak na suca. Dinamo je dobio utakmicu u sredini terena, a Ademiju za to idu najveće zasluge.

Mislav Oršić (7,5) - Opet jedan od junaka utakmice! Odlično ispratio akciju Jakića i Petkovića, pa zabio jedini pogodak na utakmici. A mogao je još koji. U nastavku istrčavao kontranapade, bježao gostima, svaka čast!

Bruno Petković (8) - Ma taj dečko je - svijet za sebe! Driblao, rolao, skakao, čuvao lopte. Odradio baš sve što jedan napadač u ovakvoj utakmici može napraviti. I naravno, sudjelovao u akciji za jedini gol Dinama.

'Hakleri' Petko i Jakić pa 'killer' Oršić: Pogledajte kako je zabio i došao na koračić od povijesti!
Dinamovci, slavite i uživajte! A Ademi je opet bio u pravu, ovi 'modri' mogu otići jako daleko

Ušli s klupe:

Od 69. Josip Mišić (7) - Donio Dinamu sigurnost, sjajan i oba pravca.

Od 83. Iyayi Atiemwen (6,5) - Rastrčao se, driblao, imao taman toliko minuta da se zagrije.

Od 87. Mario Gavranović (-) - Igrao premalo za ocjenu.

Trener: Zoran Mamić (8)

Sjajno je posložio obranu, a na treningu pripremio i kontre. Jedna takva Dinamu je i prošla i bilo je to dovoljno za minimalnu pobjedu.