Komentari 20

Porazi Orlanda i Brooklyna, 12 poena Bojana Bogdanovića...

4

Netsi su izgubili 87-101 kod Atlanta Hawksa, uz 12 koševa Bojana Bogdanovića, dok je Orlando izgubio kod Houstona u produžetku 114-119. Hezonja nije zabio...

Netsi su i nakon pet utakmica bez pobjede, ali još uvijek nisu ni blizu svog najgoreg starta. Naime, u sezonu 2009/10. ušli su s 0-18. Bojan Bogdanović je opet ušao s klupe i za nešto manje od 25 minuta (24:56) postigao 12 koševa, šut 5-11, za tricu 2-4, uz dvije asistencije, jedan skok i dvije izgubljene lopte.

Kod Netsa je najbolji bio centar Brook Lopez s 27 poena i 11 skokova. Atlantu su prema petoj pobjedi iz šest nastupa vukli Al Horford s 21 košem i osam skokova, Dennis Schroeder s 20 poena i Jeff Teague sa 16 koševa i šest asistencija.

Hezonja bez koša

Orlando Magic je po drugi put ove sezone poražen u produžetku (114-119), a hrvatski NBA novak Mario Hezonja je drugi put ostao bez poena. Igrao je nešto manje od 11 minuta (10:52), promašio jedan šut, izgubio jednu loptu i napravio jednu osobnu.

Strijelce Orlanda opet je predvodio Francuz Evan Fournier s 29 koševa, Victor Oladipo ubacio je 18, a Tobias Harris 16. Čovjek odluke bio je James Harden koji je u produžetku ubacio sedam od devet poena Houstona.

Harden je završio s 28 koševa. Odličan je bio Dwight Howard s 23 poena i 14 skokova te bez promašaja iz igre (šut 10-10). Trevor Ariza ubacio je 19 koševa za Rocketse koji su stigli do druge pobjede. Orlando je ostao na jednoj pobjedi i četiri poraza.

Curry uništio Clipperse

U dvoboju dviju neporaženih momčadi u skupini Pacific prvaci Golden State Warriorsi uspjeli su na svom terenu nadigrati Los Angeles Clipperse sa 112-108. Osam minuta prije kraja bilo je 97-87 za Clipperse, ali tada su stvar u svoje ruke preuzeli Harrison Barnes i Stephen Curry koji su postigli sve koševe za domaćine u 16-2 (Barnes 10, Curry 6) seriji Warriorsa kojom su poveli sa 103-99.

Clippersi su nešto više od minute prije kraja vodili sa 106-105, no tada je Curry postigao svoju ukupno sedmu tricu na utakmici za 108-106, a Warriorsi su u penal-završnici sačuvali pobjedu. Curry je utakmicu završio sa 31 košem, od toga je 13 zabio u četvrtoj četvrtini, Barnes je dodao 17 uz 9 skokova. Kod Clippersa najbolji su bili Chris Paul sa 24 ubačaja i 9 asistencija, te Blake Griffin sa 23 poena i 10 skokova.