Komentari 61

Leo Messi zabija i opet je onaj stari: Sretan rođendan, mama!

1

Barcelonu nije uspio uzdrmati poraz protiv Betisa u uzvratu Kupa kralja čime je prekinut niz od 28 uzastopnih pobjeda. Katalonci su slavili protiv Racinga 3-0

Aktualni španjolski prvaci slavili su u 20. kolu Primere i ponovno pokazali svoju dobru igru. Slavio su 3-0 pobjedu protiv Racinga iz Santandera. Pospremili su nova tri boda. Pobjeda niti u jednom trenutku nije bila upitna, a mrežu Racinga načeli su već u drugoj minuti utakmice.

Brzu akciju od noge do noge odigrali su Lionel Messi i David Villa, a Argentinac je ubacivanjem na pola metra od gola gostujuće momčadi napravio najveći dio posla za strijelca Pedra kojem neometanom nije bio nikakav problem prsima ugurati loptu u praznu mrežu. Pedru je ovo bio jedanaesti ligaški, a Messiju asistencija već šesnaesta u dosadašnjem dijelu Primere.

Nakon suše u utakmici protiv Malage golovima se vratio i osvajač Zlatne lopte već drugu godinu za redom. Zabio je iz penala u 33. minuti upisavši svoj 19 gol. koji je poklonio majci. Podignuo je dres ispod kojega je stajala poruka 'sretan rođendan, mama'.

Konačni rezultat od 3-0 postavio je Andres Iniesta u 56. minuti svojim sedmim prvenstvenim golom. Od početka karijere 2002. godine u Barceloninom dresu, nikada nije postigao više golova u jednoj sezoni. Barcelona je loptu u svom posjedu imala 70 posto vremena utakmice čiji je posljednji sučev zvižduk označio četrnaestu uzastopnu ligašku pobjedu momčadi trenera Josepa Guardiole.

Uz tri pogotka Luisa Fabiana Sevilla se lako obračunala protiv 'utopljenika' Levantea kojega su svladali 4-1. Brazilac je zabio u 27. glavom, u 42. iz penala i u 67.minuti utakmice s vrha šesnaesterca. Pobjeda će Sevilli dobro doći za podizanje samopouzdanja pred polufinalni ogled u Kupu kralja u kojem ih očekuje madridski Real.