Komentari 41

Primera: Real pobjedom kod Santandera slavi rođendan

1

'Kraljevski klub' iskoristio je pobjedu od 3-1 za zadržavanje sedam bodova minusa u odnosu na vodeću Barcelonu u Primeri. Danas su proslavili 109. rođendan...

Na dan svog 109. rođendana (klub je osnovan 6. ožujka 1902. godine) Real Madrid upisao je 3-1 pobjedu na gostovanju kod Racinga u Santanderu. Utakmicu 27. Primerinog kola "kraljevi" su iskoristili za zadržavanje sedam bodova minusa u odnosu na vodeću Barcelonu...

Bez najveće zvijezde kluba, ozlijeđenog Cristiana Ronalda, igrači madridske momčadi nisu imali previše problema u utakmici protiv svog domaćina, premda valja istaknuti da je pri rezultatu 2-0 za Real domaćin (Pinillos) propustio realizirati penal kojim bi, uz Kennedyjev gol iz 69. minute, rezultat bio izjednačen. Ipak, Real je bio bolji sudionik dvoboja i njihova pobjeda mogla je biti i izraženija da Marcelo nije početkom utakmice odlučio biti sebičan, kao i da je Emmanuel Adebayor iskoristio svoj udarac s bijele točke. Ovako su se pri najstrožim kaznama proslavili Casillas (za Real) i Tono (za Racing).

Inače, Real je, nakon briljantne akcije u kojoj¨je lopta od Di Marije iz prve mijenjala vlasnike u nogama Özila, Benzeme, Özila, Adebayora, Özila i ponovno strijelca Adebayora, poveo u 23. minuti. Na taj se gol nadovezao Karim Benzema za 2-0, a francuski je reprezentativac i u 75. minuti postavio konačnih 3-1 svojim sedmim ligaškim golom sezone.