Komentari 23

Prvi u povijesti kluba dao četiri gola! Zadnji je to napravio Pršo

Imao je Andrej Kramarić slične pothvate i ranije. Još 2013. godine zabio je čak osam golova u utakmici Kupa Hrvatske, a 2014. godine žrtva je bila Lokomotiva - Krama je 'lokosima' zabio petardu

Nestvarni Andrej Kramarić zabio je čak četiri gola u fantastičnoj pobjedi Hoffenheima nad Borussijom Dortmund 4-0 u 34. kolu Bundeslige.

Doveo je Krama svoj Hoffenheim u vodstvo odmah na početku utakmice u osmoj minuti, s lakoćom ponovno zabio u 30. pa otišao na predah. I onda u drugom dijelu rutinski obavio posao zabivši još dva gola u razmaku od dvije minute! Zabijao je u 48. i 50. minuti.

Kramarić je nestvaran! Četiri gola Borussiji u tek 43 minute...

Time je Kramarić postao prvi nogometaš u povijesti Hoffenheima koji je zabio četiri gola u jednoj utakmici te prvi u povijesti Bundeslige koji je zabio četiri gola Borussiji Dortmund na njihovom domaćem terenu.

Bundesliga - Borussia Dortmund v TSG 1899 Hoffenheim

Postao je i jedan od rijetkih Hrvata uopće koji je napravio takav ili sličan pothvat na ovoj razini nogometa.

Od nogometaša u Ligama petica pet je golova zabio Alen Peternac u dresu Valladolida protiv Ovieda još 15. svibnja 1996. godine, a sličan je pothvat u Ligi prvaka imao legendarni Dado Pršo. On je 5. studenog 2003. godine zabio četiri gola Deportivu u dresu Monaca. Od tad su po tri gola zabijali Mario Mandžukić, Ivica Olić, u Kupu je tri gola u 13 minuta dao Ante Rebić... Ali četiri na ovoj razini - više nije nitko! Dosad!

No nije to prvi put da Krama zabija u serijama! Imao je slične pothvate i ranije. Još 2013. godine zabio je čak osam golova u utakmici Kupa Hrvatske. Igrao je Kramarić tad za Rijeku koja je deklasirala Zmaj iz Blata čak 11-0, a pet golova zabio je i Lokomotivi 2014. godine.

Hrvat je u Hoffenheim došao još 2016. godine, a od tad briljira. Postao je i najbolji strijelac u povijesti kluba, a ove sezone je u 19 bundesligaških utakmica zabio čak 12 golova.