Komentari 265

Poljud opet ima 'zvuk': Hajduk slavio 2-1 u splitskom derbiju

13

Prvi put nakon čak 98 dana nogometaši Hajduka su na svom stadionu igrali pred navijačima i podarili im vrijednu 2-1 pobjedu protiv gradskog rivala RNK Splita...

Nakon čak 98 dana, zamjene travnjaka, kazne s dvije domaće utakmice pred praznim tribinama zbog bacanja stolica u utakmici protiv Rijeke u Dugopolju te još jedne zbog Torcidinih nereda u Zadru, na Poljud su se vratili gledatelji, a Hajduk je u gradskom derbiju protiv Splita svojoj Torcidi podario pobjedu od 2-1

Momčad Igora Tudora od samog je početka krenula žustro i nakon prilike Gotala u četvrtoj, povela u šestoj minuti utakmice. Nižić je uputio naizgled bezopasan centaršut s lijevog boka, gostujući bek Ibriks nespretno je postavio nogu koja se u čudnom luku odbila preko Zagorca i završila u maloj mrežici za veliko slavlje oko devet tisuća domaćih navijača.

Furiozan početak 'bilih'

Već minutu kasnije zamalo je bilo i 2-0. Gotal je sjajno poslužio mladog Nikolu Vlašića koji je fino ciljao s ruba šesnaesterca, ali Zagorac je to krajnjim naporom izbio u korner.

U 16. minuti Milić zabija za 2-0. Ostao je sam na rubu peterca i lakoćom glavom pospremio loptu u mrežu za povećanje vodstva Hajduka te još glasniju pjesmu domaće publike.

Gosti bez pravog udarca na gol

Igrači Hajduka nošeni navijanjem krenuli su i po treći gol, no ostavljali su dosta praznog prostora koji su napadali Cikalleshi i Rog, ali prisebni su bili Bradarić i Kalinić koji su spriječili prave udarce na gol.

U drugom je poluvremenu Hajduk stao malo rezervirano i pokušao dočekati svoju kontru, no malo toga su pokazali igrači Splita koji su u tek svom prvom udarcu na gol Kalinića uspjeli smanjiti rezultat.

Sjajne minijature Milevskog

Jukić, koji je u igru ušao u 60. minuti, je devet minuta kasnije odlično dočekao jednu odbijenu loptu na rubu šesnaesterca, opalio i pogodio od stative pokraj nemoćnog golmana domaćina.

No, kada se očekivao pritisak gostiju u pokušaju izjednačenja, prave prilike do kraja susreta dolazile su od igrača u bijelim dresovima. Artem Milevski je s nekoliko fantastičnih poteza stvorio par izglednih gol prilika za svoje suigrače, no ovi ipak nisu uspjeli zatresti mrežu Zagorca. Par dobrih udaraca imao je i mladi Balić, ali lopta je u pravilu odlazila nekoliko centimetara dalje od gola.