Komentari 21

Rakitić asistirao za gol Seville u pobjedi protiv Athletic Bilbaa

2

Nogometaši Seville ostvarili su važnu pobjedu u lovu na Europsku ligu pobijedivši u 30. kolu Primere baskijski Athletic 2-1. Raketa je asistirao za prvi gol Negreda

Naš cilj je i dalje Europa, makar nam je jasno da mnogo zaostajemo u ovom trenutku. Svatko svakoga može dobiti i mi stoga i dalje vidimo šansu. Borit ćemo se za Europu do posljednjeg daha, rekao je Ivan Rakitić uoči okršaja njegove Seville protiv Athletic Bilbaa u posljednjoj utakmici 30. kola Primere.

Raketina momčad je trenutno na dobrom putu nakon što su baskijsku momčad na Sanchez Pizjuanu porazili 2-1, a hrvatski reprezentativac ponovo je imao jednu od glavnih uloga u slavlju nad 14-plasiranom Athleticom.

Sevilla je povela u 4. minuti preko Negreda, koji je zabio glavom nakon ubačaja Rakitića u kazneni prostor iz slobodnog udarca. No prednost su ispustili u 55. minuti kad je za Baskijce izjednačio Gurpegi. Kola za domaću momčad krenula su nizbrdo u 74. minuti kad je drugi žuti, isključujući karton zaradio Navarro.

Ali ni igrač manje nije uspio zaustaviti Sevillu da dođe do 12. pobjede u prvenstvu zahvaljujući tandemu Reyes-Negredo. Prvi je u 87. minuti povukao po lijevoj strani i sjajno ubacio na peterac, a potonji je lakoćom matirao Iraizoza za konačnih 2-1. Domaćini su s nova tri boda skočili s 12. na 10. mjesto, a zaostaju šest bodova za šestom pozicijom, koja vodi u Europsku ligu.