Komentari 7

Rakitić kao vino: Zabio Betisu, Sevilla slavila u velikom derbiju

Bivši dokapetan hrvatske reprezentacije je u 24. minuti pogodio za vodstvo, a Sevilla je bolju igru u prvom poluvremenu okrunila i drugim pogotkom. Betis je do kraja tek uspio smanjiti rezultat

Nogometaši Seville pobijedili su na svom stadionu Sanchez Pizjuan gradskog suparnika Betis 2-1 (2-0), a vodeći pogodak za domaću momčad postigao je Ivan Rakitić.

POGLEDAJTE VIDEO: Kad se Raketa oprostio od Vatrenih

Rakitić 01:30

Bivši dokapetan hrvatske reprezentacije je u 24. minuti realizirao penal poslavši vratara Brava u lijevu stranu, a loptu uz desnu vratnicu. Bolju igru u prvom poluvremenu Sevilla je okrunila i drugim pogotkom.

Domaći vratar Bono je u 41. minuti dugom loptom izbacio El Hadaddija, a marokanski napadač je iskosa s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut. Munir El Hadaddi je u igru ušao u 30. minuti umjesto ozlijeđenog Argentinca Alejandra Gomeza.

Španjolci: Sevilla je dominirala, a penal za Dinamo nije postojao

Betis je bio opasniji u drugom poluvremenu, ali je uspio samo postići utješan pogodak u četvrtoj minuti sučevog dodatka. Strijelac je bio Sergio Canales koji je sjajno izveo slobodan udarac sa 22-23 metra.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Nogometaši Villarreala su s uvjerljivih 5-1 (3-0) svladali Espanyol u prvoj nedjeljnoj utakmici, a četiri gola za domaću momčad postigao je 19-godišnji veznjak Yeremy Pino. Mladi je nogometaš prvi put zatresao mrežu u 14. minuti udarcem glavom, a ostala tri postigao je nogom. Na 2-0 je povisio u 20. minuti, a 'hat-trick' je kompletirao u 45. minuti. Već u 53. minuti postigao je i četvrti pogodak, a deveti ukupno u dresu Villarreala u ovoj i proškoj sezoni La Lige.

Priča o dva talentirana Marka: Zašto su Bulat i Tolić od početka sezone stalno u drugom planu?!

Bare je u 65. minuti smanjio zaostatak Espanyola, a konačnih 5-1 postavio je Dia u 86. minuti.

Sevilla (54) se 15. pobjedom u ovoj sezoni La Lige zadržala na šest bodova zaostatka za vodećim Real Madridom (60), dok je Betis (46) ostao na trećem mjestu sa osam bodova manje od gradskog suparnika. Četvrti je Atletico Madrid (45). Villarreal je pobjedom došao do 42 boda te zahvaljujući boljoj gol razlici privremeno zasjeo na peto mjesto umjesto Barcelone koja ima isti broj bodova. Espanyol je na 13. mjestu sa 29 bodova.