Komentari 22

Real je izgubio u Primeri: Sevilla prizemljila zvijezde

1

Nogometaši madridskog Reala doživjeli su prvi poraz ove sezone u španjolskom prvenstvu. U derbiju 6. kola pobijedila ih je Sevilla s 2-1...

Uvjerljivo je izgledao madridski klub u prvih pet kola, ali prvi teži suparnik skupu je momčad ipak spustio na zemlju. Olakotna je okolnost za Real ta što je igrao bez svoje najveće zvijezde, ozlijeđenog portugalskog napadača Cristiana Ronalda koji je u dosadašnjem dijelu Primere postigao pet pogodaka u isto toliko utakmica. No, napad Madriđana i bez Ronalda na papiru djeluje sjajno, što na terenu stadiona Ramón Sánchez-Pizjuan ipak nije pokazao. Sevilla je još jednom potvrdila da je u odličnoj formi. Računajući sva natjecanja, protiv Reala je došla do sedme uzastopne pobjede, a put do nje je počeo golom Jesusa Navasa u 33. minuti. Real se vratio nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu. Guti je iz slobodnog udarca nabacio loptu u kazneni prostor, a najviše je skočio branič Pepe, matiravši Sevillina vratara Palopa. No, pokazalo se da to Realu u konačnici nije pomoglo budući da su Andalužani u 66. minuti došli do pobjedničkog gola kojeg je zabio Renato. Sevilla se pobjedom izjednačila po bodovima s Realom, koji je na ljestvici još uvijek jedno mjesto bolji, ali samo zahvaljujući gol-razlici.