Remi Zekića u službenom debiju na klupi Albanaca protiv BATE-a

Najveće iznenađenje prvih utakmica 1. pretkola Lige prvaka poraz je bugarskog Ludogoreca 2-0 na gostovanju kod kosovskog prvaka Ballkanija. Simon Sluga nije branio za Bugare

Albanski nogometni prvak Partizani kojeg vodi hrvatski stručnjak Zoran Zekić odigrao je 1-1 protiv bjeloruskog BATE Borisova u prvom susretu 1. pretkola Lige prvaka. Bivši trener Slaven Belupa početkom lipnja je postao trener FK Partizani iz Tirane.

Albanski prvak je na europski put krenuo iz prvog pretkola Lige prvaka, a gosti su poveli u 58. minuti golom Dmitrija Antilevskog, a izjednačio je Tedi Cara u 66. minuti. Uzvratni susret je za sedam dana u mađarskom Mezokovesdu.

Poljski prvak Rakow Czestochowa za kojeg igraju Fran Tudor i Zoran Arsenić, u prvom je susretu pobijedio estonsku Floru sa 1-0. Gol odluke zabio je Vladislav Kochergin u 54. minuti, a Tudor i Arsenić su odigrali cijeli susret. Tudor, koji je bivši igrač Hajduka, prošle sezone je proglašen najboljim igračem poljske lige u kojoj je bio stožerni igrač Rakówa u pohodu na naslov prvaka, dok je Arsenić bivši igrač Osijeka, Segeste i Sesveta, a Rakow predvodi kao kapetan.

BiH prvak HŠK Zrinjski otvorio je kvalifikacije za Ligu prvaka gostujućom 1-0 pobjedom protiv armenskog prvaka Urartua. Osvajač dvostruke krune u BiH, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Krunoslav Rendulić, je do pobjede u Jerevanu stigao golom Mateja Senića u 89. minuti. Zvonimir Kožulj je ubacio iz kornera, a Senić je glavom matirao golmana Urartua. "Plemići" se tako u Mostar vraćaju s golom prednosti, a uzvrat je za sedam dana pod Bijelim brijegom.

Veza bivših igrača Varaždina i Hajduka za pobjedu Zrinjskog u Armeniji: Kući donose prednost

Za Zrinjski su nastupila osmorica hrvatskih nogometaša. Branio je Marko Marić, Dario Čanađija je igrao cijeli susret, Mario Tičinović i Antonio Ivančić su igrali do 81. minute, Luka Marin i strijelac Matej Senić do sudačke nadoknade, Matija Malekinušić je igrao prvo poluvrijeme, a Mario Ćuže umjesto njega u nastavku.

Ljubljanska Olimpija je sa 2-1 porazila latvijski Valmier. Mustafa Nukić (42) i Rui Pedro (74) su zabili za Olimpiju, a Diop (87) za goste. Za ljubljanski sastav je do 76. minute igrao Ivan Posavec, bivši veznjak Varaždina. Litavski Žalgiris i makedonska Struga su odigrali bez golova. Za Žalgiris nisu nastupili Tomislav Duka i Petar Mamić. Ludogorec je izgubio 0-2 na gostovanju kod kosovskog prvaka Ballkanija, a Simon Sluga nije branio za goste.