Komentari 134

Ronaldo je već na 25 golova u Primeri, Casillas skinuo penal

1

Real Madrid odigrao je svoju utakmicu 15. kola španjolskog prvenstva već u petak jer sljedećeg tjedna putuje na svjetsko klupsko prvenstvo. Pobijedio je Almeriju 4-1

Cristiano Ronaldo bio je dvostruki strijelac u novoj pobjedi Reala, no konačnih 4-1 kod Almerije ne govori dovoljno o neizvjesnosti sve do posljednjih desetak minuta susreta. Domaći su bili na 1-1, a pri rezultatu 1-2 junak utakmice postao je Iker Casillas

Prekaljeni golman obranio je u 62. minuti penal Verze, igrača koji je prije toga fantastičnim golom u 39. minuti doveo Almeriju do izjednačenja protiv Reala.

Za goste su pogađali Isco u 34. minuti i Gareth Bale u 42. za prednost 2-1, a Ronaldo je golovima u 81. i 88. minuti na asistencije Karima Benzeme i Daniela Carvajala postavio konačnih 4-1.

Ronaldu su to bili 24. i 25. gol u prvenstvu, a Leo Messi drugi je strijelac lige s 12 golova manje od Portugalca. Koliko je Ronaldo moćan, govori i podatak da je on sam zabio više golova nego svi klubovi u Primeri osim Valencije (25), Seville (25), Atletico Madrida (27) i Barcelone (36). Ostatak Reala zabio je 30 golova.

Kraljevski je klub na prvom mjestu s pet bodova više i utakmicom više od Barcelone. Blizu je i Atletico s 32 boda, sedam manje od Reala, a Sevilla je na -10. Almeria je pretposljednja, ima deset bodova, kao i posljednji Elche.

Detaljnu statistiku utakmice možete pronaći na Goal.com.