Komentari 52

Šarić: "Šutnuo sam ona dva slobodna kao najveća p***a"

1

To da je Dario Šarić rođeni pobjednik ne treba naglašavati. Ali svejedno se možete iznenaditi koliko se emotivno isprazni na utakmici, poslije Grčke jedva je govorio

Imao je dva slobodna bacanja pri 70-67 za Grke, manje od dvije minute prije kraja. Trebala je to biti nagrada jer je hrabro krenuo u prodor protiv Giorgiosa Printezisa, no umjesto toga promašio je oba slobodna bacanja. Iako je do kraja bilo još zaista puno igre, Dario Šarić teško si oprašta takve greške.

- Šutnuo sam ona dva slobodna bacanja kao najveća p**ka - jedva je izgovorio pred novinarima.

- Ne znam stvarno što reći. Nikad mi nije bilo ovako teško govoriti, za mene je ovo zaista veliki šok - dodao je 21-godišnjak, pa ipak shvatio da je turnir još dug i da ima vremena za iskupljenje.

Šteta što je dobio rane dvije osobne greške, od kojih jednu tehničku, pogotovo nakon otvaranja s četiri poena i savršenom asistencijom za Antu Tomića u prve tri minute. To ga je izbacilo iz ritma, ali svejedno je sudjelovao u bijegu na dvoznamenkastu prednost u drugom poluvremenu.

- Tad smo trebali pobjeći na +15. To je taj završni korak koji nismo uspjeli napraviti, a s druge strane smo još uspjeli razbuditi Vassilisa Spanoulisa, zabio nam je nekoliko brzih poena i oni su preokrenuli rezultat. A opet, da smo samo malo pametniji bili u napadu na kraju, dobili bismo ovu utakmicu - zaključio je Šarić.

I dobro je da je čvrsto na zemlji poslije poraza, baš kao i svi ostali reprezentativci. Nemojte sumnjati ni trena, za dva dana protiv Makedonije vratit će se s još više želje za pobjedom pred domaćom publikom.