Komentari 50

Šarićeva Philadelphia i dalje ne zna za pobjedu, Curry rekordan

2

OČAJAN START Šarićeva Philadelphia i dalje ne zna za pobjedu u NBA ligi. Poslije šest utakmica imaju isto toliko poraza, a Dario Šarić igrao je 23 minute u porazu protiv Utaha

Philadelphia našeg Darija Šarića i dalje ne zna za pobjedu u NBA ligi. Sinoć ih je dobio Utah 109:84 što je bio šesti poraz Philadelphije u uvodnih šest utakmica. Naš je reprezentativac na terenu proveo 23 minute postigavši četiri poena uz šut 2-6. Dodao je tome i dva skoka i dvije asistencije. Jazz je s 20 poena predvodio Gordon Hayward.

Igrala su noćas još dva hrvatska košarkaša. Orlando Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža izgubio je 112-80 od Chicaga, a oba hrvatska košarkaša dobila su priliku. Hezonja je na parketu proveo 21 minutu i zabio devet koševa, imao tri skoka i dvije asistencije. Napokon je zaigrao i Rudež koji je u 10 minuta ostao bez koša uz šut 0-2 te je imao jedan skok i asistenciju.

Ipak, bila je to večer aktualnog MVP-a Stepha Curryja. On je postigao 46 poena, a imao je i pet skokova i isto toliko asistencija u pobjedi Warriorsa 116:106 protiv New Orleansa. U toj je utakmici srušio rekord po broju trica na jednoj utakmici (13) čime je nadmašio rekord od 12 trica kojeg je dijelio s Kobeom Bryantom i Donyellom Marshallom.

Raspoložen je bio i James Harden uz 32 poena, 15 asistencija i šest skokova u pobjedi Houstona protiv Washingtona.