Komentari 6

Šarićevi razbili Dončićev Dallas u gostima: Ayton ubacio 13/15

Phoenix Sunsi su u gostima kod Dallas Mavericksa slavili sa velikih 133-104, a Dario Šarić je na parketu bio 22 minute i 22 sekunde te je ubacio osam poena uz četiri skoka i dvije asistencije

Luka Dončić (20) i Dallas Mavericksi nastavljaju s toplo-hladnim izdanjima. Nakon poraza od Utaha (112-107) i pobjede protiv Oklahome (107-97), sa 29 poena razlike razbio ih je Šarićev Phoenix (133-104).

Naš je reprezentativac na parketu  bio 22 minute i 22 sekunde te je ubacio osam poena uz četiri skoka i dvije asistencije, a momčad su do pobjede predvodili Devon Booker koji je za nešto manje od 31 minute na terenu ubacio 32 poena uz šest skokova i devet asistencija, dok je Deandre Ayton za 29 minuta zabio 31 koš uz devet skokova i asistenciju te odličnih 86.7% ubačenih šuteva (13/15).

Na ostalim utakmicama valja istaknuti osobni rekord Middletona u raspucanoj pobjedi Milwaukee Bucksa protiv Washington Wizardsa (151-131). Obrane očito i nisu funkcionirale na toj utakmici, a Middleton je za skoro 36 minuta na terenu zabio 51 koš uz 10 skokova i šest asistencija. Beal iz Washingtona je zabio 47, dok je Bledsoe za Buckse dodao još 34 poena uz šest skokova i deset asistencija.

Mladi Zion Williamson (19) nastavlja pokazivati zašto je bio prvi pick drafta i zašto ima zvjezdani status u debitantskoj NBA godini. U pobjedi Pelicansa protiv Cavaliersa (125-111) ubacio je 14 poena uz devet skokova, a Jrue Holiday je zabio 28 uz dva skoka i osam asistencija. Kod domaćih je najbolji bio Sexton sa 24 poena, tri skoka i četiri asistencije.