Komentari 41

Senzacija: Cedevita u Izraelu ostavila prvaka Europe na -10!

1

Igrači Jasmina Repeše pobijedili su Maccabi u Tel Avivu s 83-73, što im je prva pobjeda u Euroligi i prva pobjeda hrvatskog kluba nad prvakom Europe od 2004.

Početkom 2004. godine košarkaši Cibone pobijedili su Barcelonu sa 74-68, a sljedeću pobjedu hrvatskog predstavnika protiv aktualnog prvaka Europe čekali smo gotovo 11 godina. Cedevita je u Tel Avivu pred 11 tisuća gledatelja šokirala Maccabi, pobijedila s 83-73 , što joj je prva pobjeda u Euroligi ove sezone!

Branitelj naslova od početka utakmice nije ozbiljno shvatio prvaka Hrvatske, koji je zabio 26 koševa za deset minuta igre. Na poluvremenu je bilo 44-40 za Repešine, a kraj treće četvrtine u kojem su Fran Pilepić i Nemanja Gordić pogađali trice značio je da Cedevita u posljednjih deset minuta igre nosi vodstvo 68-57 .

Igrači Jasmina Repeše nisu gubili živce ni kad je Maccabi stigao na samo tri razlike tri minute prije kraja. Mario Delaš bacanjima je vratio na 76-71, a 80 sekundi prije kraja Roko Ukić šestom asistencijom pronalazi Mira Bilana na polaganju za 71-78.

Jeremy Pargo smanjio je na 73-78 na ulasku u posljednju minutu, no Ukić dvicom i tricom zaključuje ovu priču. Cedevita je pobijedila Maccabi s 83-73.

- Ovo nam je jako bitno za samopouzdanje, ova utakmica pokazat će mladim igračima da mogu igrati sa svakim. Protiv CSKA smo bili blizu, sad smo uspjeli doći do pobjede - rekao je Repeša poslije utakmice.

Ukić je bio najbolji strijelac sa 17 poena i šest asistencija, Gordić je završio sa 16 koševa, a Pilepić s 14 i pet asistencija. Bilan i Delaš zabili su po deset koševa.

Nakon četiri kola Cedevita ima jednu pobjedu i tri poraza, a Maccabi omjer 2-2. U sljedećem kolu Eurolige za tjedan dana u Zagreb dolazi berlinska Alba.