Komentari 155

Stepančić dvije sekunde prije kraja donio slavlje Hrvatskoj!

7

Hrvatska je pobijedila Češku 22-21 i upisala svoju šestu pobjedu na ovome prvenstvu. Iako je utakmica bila na knap, lijepo je znati i da druga momčad Hrvatske igra dovoljno dobro za slavlja...

Hrvatska je slavila protiv Češke 22-21 (11-9) u trećem kolu drugog kruga Europskog prvenstva. Slavila je praktički 'druga momčad' naše reprezentacije uz pomoć nekih iskusnijih igrača.

05:02
Rješenje iz Ljubuškog: I Mandić i Hrstić odlični su za sedmerce

Lino Červar je protiv Češke odmarao igrače koji su iznijeli glavni teret dosadašnjih utakmica pa uopće u igru nisu ulazili vratar Marin Šego, Luka Cindrić, Igor Karačić i Željko Musa, a kapetan Domagoj Duvnjak je samo ušao kako bi u drugom poluvremenu izveo jedan sedmerac.

Marko Mamić je sa pet pogodaka predvodio strijelce naše reprezentacije. Po tri pogotka postigli su Luka Stepančić, David Mandić i Marino Marić, a po dva Josip Šarac, Matej Hrstić i Vlado Matanović. Golman Matej Ašanin imao je deset obrana.

Ma može i s rezervama: Matej kao Šego, dajte penale Duletu

Češku reprezentaciju je sa sedam pogodaka predvodio Ondrej Zdrahala, a najbolji pojedinac bio je vratar Tomaš Mrkva sa 12 obrana.

Hrvatska je sa osam bodova vodeća na ljestvici, ispred Španjolske koja ima šest bodova i utakmicu manje. Po dva boda imaju Njemačka, Austrija i Bjelorusija, a bez bodova je Češka.

Cindrića boli list, ima distorziju zgloba: Upitan je za Španjolsku

U drugoj postavi Hrvatska je protiv neopterećene Češke igrala izjednačenu utakmicu, a najveću prednost su naši rukometaši uspjeli stvoriti početkom drugog poluvremena, kad su imali četiri pogotka viška u 37. minuti (13-9).

U završnici utakmice ključnu ulogu odigrao je vratar Matej Ašanin s dvije odlične obrane, od deset koliko ih je skupio, te Luka Stepančić koji je kod 21-21 postigao pobjednički pogodak sa zvukom sirene za kraj.

Shrek radi feštu za navijače: Kći Marija zaslužna za masku

Hrvatski rukometaši će posljednju utakmicu u skupini 1 odigrati u srijedu (16 sati) protiv Španjolske, u kojoj će se odlučivati o prvom mjestu.