Komentari 2

Slovenija u četvrtfinalu, za treće slavlje srušili Poljake

1

Pobjedom 76-60 protiv Poljske, Slovenci su već kolo prije kraja drugoga kruga osigurali nastup u četvrtfinalu. Tamo bi ih mogla čekati - Hrvatska

Više od osam tisuća poljskih navijača vjerovali su u iznenađenje do završnice druge četvrtine. Protiv sjajne Slovenije imali su Poljaci 29-29 i činilo se da mogu do pobjede. Ali nada nije potrajala dugo nakon što su se momčadi vratile iz svlačionice. Na kraju druge i početku treće četvrtine Slovenci su napravili seriju 20-3 i riješili sve dvojbe. Briljirao je slovenski centar Erazem Lorbek, ubacio je deset koševa u toj seriji i bio najzaslužniji što je Slovenija od tog iznednačenja došla do 49-32. I mirne situacije.
Odlazila je prednost i preko 20 koševa, nije više bilo šanse da se domaćin vrati u utakmicu. Bez ikakvih komplikacija došla je Slovenija do svoje četvrte pobjede na Eurobasketu i time osigurala nastup u četvrtfinalu. S koje će pozicije u eliminacijski dio bit će poznato tek nakon posljednjeg kola, no zadrže li vodeću poziciji u skupini, lako je moguće da im protivnik u četvrtfinalu bude - Hrvatska. Pobijede li naši Njemačku u utorak, vjerojatno će s četvrte pozicije u borbu za medalje. A Slovenija igra odlično, vjerojatno najbolje na Eurobasketu...
Puno je Zdovc u ovoj utakmici koristio najjače karike. Erazem Lorbek je na parketu proveo 35 minuta i zabio 20 koševa uz devet skokova. Jaka Lakovič igrao je 38 minuta i ubacio 14. Znači li to da će manje igrati u srijedu protiv Turske? Bude li tako, Hrvatska bi mogla igrati protiv Turaka u četvrtfinalu, i oni su kandidati za prvo mjesto.