Komentari 36

Srđan Lakić poput Mandže: S dva gola srušio Badeljev HSV!

1

Lakić je na gostovanju Eintrachta kod Hamburga zabio dva gola za pobjedu 2:0! Prvi gol zabio je u 22., a drugi u 36. minuti. Isti je dan Mandžo zabio dva gola Mainzu...

Na senzacionalan je način hrvatski nogometaš Srđan Lakić debitirao za Eintracht iz Frankfurta. S dva je gola odveo svoj novi klub do pobjede 2-0 u gostima kod HSV-a u 20. kolu Bundeslige. Nešto ranije Mandžo je imao svoj "show" protiv Mainza.

Lakića je Wolfsburg posudio Eintrachtu do ljeta 2014. godine. Nakon sezone i pol patnje u dresu “vukova” (uključujući pola sezone posudbe u Hoffenheimu), Lakić se očito pronašao u Eintrachtu čiji je trener Armin Veh inzistirao ne njegovom dolasku. Već u Hamburgu se vidjelo i zašto.

Lakić je već u devetoj minuti bio u sjajnoj prilici, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored vratnice. Bila je to samo najava onoga što je uslijedilo u 22. minuti. Stefan Aigner je s desne strane šesnaesterca ubacio loptu pred gol, a domaći vratar Rene Adler ju nije uspio spriječiti da dođe do Lakića koji se protegnuo i ugurao je u mrežu iz neposredne blizine.

Bio mu je to prvi gol u Bundesligi nakon 14. svibnja 2011. godine kada je zabio za Kaiserslautern protiv Werdera. U 36. minuti se još jednom plodonosnom pokazala suradnja Aigner - Lakić. Njemački veznjak je nabacio s desne strane, a hrvatski napadač glavom smjestio loptu u mrežu.

HSV je u nastavku svim silama krenuo po izjednačenje, imao je dominaciju, ali nije uspio ni ublažiti poraz. Lakić je napustio igru u 83. minuti, dok je za domaće samo prvo poluvrijeme odradio Milan Badelj. U 18. je minuti dobio žuti karton, a s obzirom da se radi o petom ove sezone, u sljedećem kolu hrvatski reprezentativac neće moći igrati na gostovanju kod aktualnog prvaka Borussije Dortmund.