Komentari 2

Sudac 'uskratio' Ogijevom Spartaku pobjedu kod CSKA

1

Spartak je pogocima McGeadyja u 42. i Arija u 46. minuti poveo s 2-0 kada je krenulo navlačenje za domaćina. Sudac je do kraja utakmice dosudio dva penala za domaćina

U dvoboju 25. kola ruske Premierlige moskovski Spartak bio je na pragu pobjede nad momčadi CSKA na Lužnikiju, no zahvaljujući sucu domaćin je uspio spasiti bod...

Spartak je pogocima Aidena McGeadyja u 42. i Arija u 46. minuti poveo kod CSKA s 2-0 kada je krenulo navlačenje za domaćina. Sudac Sergej Karasev dosudio je do kraja utakmice čak dva jedanaesterca za domaćina, dok je gostima podijelio sedam žutih kartona, od čega je jedan pripao i našem Ognjenu Vukojeviću (16. minuta).

Prvi jedanaesterac Vagner Love nije pretvorio u pogodak u 50. minuti, ali je u posljednjoj minuti sudačkog dodatka utakmice Alan Džagojev realizirao drugi za konačnih 2-2. Prethodno je na 1-2 smanjio Ahmed Musa nakon asistencije tragičara prvog izvedenog jedanaesterca.

Recimo i da se situacija na kraju susreta u potpunosti zakuhala kada je sudac dodijelio domaćinu drugi penal na utakmici. Marek Suchy dobio je žuti karton zbog prekršaja, no potom je Rafael Carioca prije i nakon penala dobio dva kartona jednake boje zbog prigovora.

Vukojević je u redovima Spartaka odradio svih 90 minuta, te je zaradio spomenuti žuti karton.

Pet kola prije kraja prvenstva CSKA je i dalje vodeći sa sedam bodova više od drugoplasiranog Zenita, koji ima i utakmicu manje na svom kontu.

Ruska Premierliga, 25. kolo:

CSKA - Spartak Moskva 2-2 (Musa 73, Džagojev 90+4-11m / McGeady 42, Ari 46)

Redoslijed: 1. CSKA 57 (25 utakmica), 2. Zenit 50 (-1), 3. Anži 46 (-1), 4. Rubin Kazan 41, 5. Spartak Moskva 41... 10. Lokomotiv Moskva 34...