Komentari 96

Tko bi se tome Nadal: Rafa se povukao, Kyrgios ide u finale! 'Ne mogu se micati, sve je gore'

4

Španjolski tenisač neće u Londonu do 23. Grand Slama zbog ozbiljne ozljede trbušnog zida, a Nick Kyrgios neće ni igrati prvi polufinale na velikim turnirima. Čeka Đokovića ili Norrieja

Ruptura mišića abdomena od sedam milimetara ipak je bila prevelik zalogaj za Rafaela Nadala (36) u pokušaju da nastavi lov na 23. Grand Slam u polufinalu protiv Australca Nicka Kyrgiosa.

Nadal je objavio da se povlači s turnira, a Kyrgios bez borbe ide u nedjeljni finale gdje čeka boljega iz ogleda Srbina Novaka Đokovića i Britanca Camerona Norrieja.

02:44

- Cijeli dan sam razmišljao što ću, ali nema smisla nastaviti jer je ozljeda sve gora. Tako sam odlučio jer ovako ne mogu pobjeđivati. Ne samo da ne mogu servirati dobro, nego se ne mogu ni kretati. Moglo bi se samo pogoršati - priznao je Španjolac.

To je tek četvrta predaja u ovoj fazi u povijesti Wimbledona, a prva nakon 19. stoljeća?!

Nevjerojatni Nadal: Pukao mu trbušni zid, ali ipak želi igrati?!

- Ne mogu više riskirati i provesti dva, tri mjeseca izvan terena. Teško mi je i to je moja odluka, moram se nositi s njom. Jako sam tužan, ne mogu reći ništa drugo - dodao je Rafa.

Wimbledon

Povijesna prilika za Australca

Kyrgios nikad nije prošao dalje od četvrtfinala na nekom Grand Slamu, a sad je samo jednu pobjedu udaljen od ulaska u povijest All England Cluba.

Wimbledon

Kyrgios je prvi Australac u finalu Wimbledona nakon Marka Philippoussisa 2003., koji je izgubio od Rogera Federera.

Nadal je bio na rubu poraza od Amerikanca Taylora Fritza u četvrtfinalu, otac mu je savjetovao da preda meč, ali okrenuo je gubitak 2-1 u setovima i u produženom tie-breaku petog seta pobijedio nakon četiri sata i 21 minute.