Komentari 6

Tko drugi nego Verstappen! Max slavio i u zadnjoj utrci te zaključio dominantnu sezonu

4

Verstappen je ove sezone osvojio 19 od 22 utrke, što je uvjerljivi rekord u povijesti Formule 1. Nijedan vozač nije pobijedio toliko utrka u sezone, a osvojio je i duplo više bodova od momčadskog kolege

Svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je posljednje utrke sezone Svjetskog prvenstva Formule 1 u Abu Dhabiju, zaključivši tako sezonu s 19 pobjeda u 22 utrke.

Abu Dhabi Grand Prix

Trostruki uzastopni svjetski prvak ove sezone nije slavio na samo tri utrke. U Saudijskoj Arabiji i Azerbajdžanu je pobijedio njegov momčadski kolega Meksikanac Sergio Perez, dok je u Singapuru pobijedio Španjolac Carlos Sainz u Ferrariju.

VIDEO Dvije velike nesreće su obilježile trening Formule 1

Verstappen je današnjim trijumfom u Abu Dhabiju stigao i do 54. pobjede u karijeri čime je prestigao Nijemca Sebastiana Vettela na vječnoj listi vozača s najviše pobjeda. Sada je Verstappen sam na trećem mjestu, a ispred njega su samo Lewis Hamilton (103) i Michael Schumacher (91).

F1 spektakl u Las Vegasu nije razočarao! Fantastična borba za pobjedu, sudari i sjajni potezi
F1 spektakl u Las Vegasu nije razočarao!  Fantastična borba za pobjedu, sudari i sjajni potezi

Monegažanin Charles Leclerc (Ferrari) je bio drugi, dok je Britanac George Russell (Mercedes) zauzeo treće mjesto.

I prije utrke u Abu Dhabiju sve je bilo riješeno. Verstappen je odavno svjetski prvak sa 575 bodova, drugi je Perez sa 285 bodova, a treći je u Mercedesu sa 234 boda.

Danas je odlučeno tek drugo mjesto među konstruktorima. Iza uvjerljivo najbolje ekipe Red Bulla (860), Mercedes je na kraju zauzeo drugo mjesto sa 409 bodova, sa samo tri boda ispred Ferrarija.