Komentari 52

Tko je dvojac koji je uništio Hajduk u finalu Lige mladih?

Poku je praktički riješio utakmicu majstorskim golom u 70. minuti, a za drugi gol u 76. minuti asistirao mu je Meerdink, koji se i sam dvaput upisao u strijelce i tako osigurao titulu najboljeg strijelca turnira

Ernest Poku (19) i Mexx Meerdink (19) bili su senzacionalni u velikoj pobjedi AZ Alkmaara u finalu Lige prvaka mladih. Oba su napadača dala po dva gola i pokazala raskošni talent.

Poku je izborio penal nakon prekršaja Luke Vuškovića u 44. minuti. Nije odustajao od lopte i njegov trud nagradio se u vidu greške Hajdukovog stopera. Nije uzeo loptu i izveo penal, ali nije propustio priliku za upisati se u strijelce u drugom poluvremenu.

Ženeva: Finale Lige prvaka mladih između AZ Alkmaara i Hajduka

Mladi napadač primio je loptu na lijevoj strani u 70. minuti, a AZ je u fazi napada imao još dvojicu igrača. Hajduk je bio brojniji sa šest igrača ispred Borne Buljana, ali nijedan nije pravovremeno izašao na Pokua, koji je prepoznao labavu obranu 'bilih tića' i sjajno naciljao u desnu stranu gola za 2-0.

FOTO Suze mladih hajdukovaca: Pogledajte reakcije i gospodski potez Nizozemaca nakon finala

Šest minuta kasnije Poku je nasamario obranu Hajduka rutinskim duplim pasom pored obrane splitske momčadi. S lakoćom je savladao Bornu Buljana za 3-0, a Meerdink mu je odlično dodao petom.

Ženeva: AZ u drugom poluvremenu zabio Hajduku još četiri gola

Meerdink zablistao u 45 minuta

Šou je zatim predvodio Meerdink. Dvaput je zatresao mrežu Borne Buljana i poluvrijeme na terenu okončao s dva gola i jednom asistencijom.

VIDEO Zašto, Luka? Pogledajte penal koji je skrivio Vušković. Debakl bijelih u drugom dijelu

Naime, Meerdink je ušao tek u drugom dijelu zato što je u nedjelju navečer igrao za seniorsku momčad AZ-a u nizozemskoj prvoj ligi. U ožujku je postao prvotimac i upisao je minute u četiri od zadnjih pet utakmica za seniore AZ-a.

Poku se još drži U19 uzrasta, a u 40 nastupa za juniore AZ-a u svim natjecanjima ove sezone zabio je 23 gola uz šest asistencija.

Njih osam zabio je baš u Ligi prvaka mladih, gdje je nastupio na devet utakmica, a zabio je dva gola u dvije utakmice u grupnoj fazi natjecanja protiv Crvene zvezde.

Mediji iz susjedstva o Hajduku: 'Debakl u finalu. Zvezdin krvnik petardom do europske titule'

Meerdink je, s druge strane, imao još bolju sezonu. Zabio je devet golova u šest nastupa u Ligi prvaka mladih i podijelit će titulu najboljeg strijelca natjecanja s Bilalom Mazharom iz Panathinaikosa.