Komentari 40

Totalno promašena utakmica i tek tužni europski izlet Rijeke

5

AZ Alkmaar-Rijeka 4-1. Nakon 15 minuta Rijeka je gubila 0-2, a nakon prvih 15 minuta nastavka bila na 0-4. Rijeka je u Nizozemskoj napravila krivo sve što se krivo napraviti moglo

Pet minuta. Toliko je Rijeka 'trajala' u Alkmaaru. Kad je Velkovski bespotrebno stavio ruku na De Wita u svom kaznenom prostoru i skrivio penal. A priča je zapravo završila već u 20' kad je Escoval bio tihi promatrač nizozemske akcije za 2-0.

POGLEDAJTE VIDEO: Odlazak na promašeni izlet u Alkmaar

Rijeka uoči AZ-a 01:42

Sve što su mogli napraviti Bijeli su napravili krivo. Ništa što su planirali nisu pretvorili u praksu na travnjaku AFAS-a. Promašena taktika sa Frankom kao čistim veznjakom, a Menalom i Kulenovićem kao napadačkim duetom. Promašeni pristup sa visoko podignutom obranom kad je lopta bila u posjedu.

Plan je bio 'ne primiti gol u prvih 15-20 minuta' - popili su dva komada do 20'. Plan je bio duplirati bokove zbog brzih AZ-ovih krila Stengsa i Karlssona - pratili su ih samo pogledom, trkom im nisu mogli ni blizu.

Teški nokaut u Alkmaaru! Kule spasio da ne bude najteži ikad

Jednostavno 100% promašena utakmica za koju se treba saginjati u najžešće yoga-poze da bi se, osim Kulenovićevog gola, nazrelo bilo kakvu pozitivu. Povratak Tibor Halilovića... Skupljanje europskog iskustva... Neizbježno učenje na pogreškama... Već je ulazak u skupine silan uspjeh... I Kekova je Rijeka znala popiti četiri komada (2013. od Vitorije u Guimaraesu)...

Komentar utakmice u kojoj su nakon prvih 20 minuta gubili 0-2, a nakon prvih 15 minuta drugog poluvremena gubili 0-4, zapravo su napisali sami nogometaši. Promašeni izlet u Nizozemsku.

Rijeka je imala Nizozemca, a AZ bio kraj karijere za 'vatrenoga'

Istina, najmlađa su momčad (i najmlađi trener) Europske lige i nedostajala su im četvorica jako važnih igrača, ali nisu imali HNL-ispit za vikend, nisu bili umorni. Nego su jednostavno odigrali potpuno promašenu utakmicu koja im ubuduće može poslužiti kao šablona za 'kako ne igrati... kako nikad ne igrati'.

AZ je uspio Rijeku iskontrirati u Alkmaaru. Navući ih prema naprijed pa teretnu i nekoncentriranu obranu kazniti brzinom i konkretnošću.

Rijeka je bila - spora, bezidejna, naivna, razvučena po terenu i nadigrana po svim kriterijima nogometne igre.

Franko se oporavlja, ali Rijeka ima četvoricu s korona virusom

Na mladoj struci predvođenoj Simonom Rožmanom i na mladim igračima je da izvuku pouke. U međuvremenu je ovo po ama baš svemu bio samo jedan promašeni europski izlet u sjeverno-nizozemski grad najpoznatiji po tome što je dao klub koji je 1981. igrao finale Kupa Uefa i što je u njemu napravljena prva gitara Johna Lennona.