Komentari 3

U19: Hrvatski košarkaši uvjerljivi protiv "Furije"

1

Hrvatska košarkaška reprezentacija U19 i dalje je bez poraza na SP-u koji se igra na Novom Zelandu. U pet utakmica upisala je toliko pobjeda

U drugom kolu skupine F drugoga kruga natjecanja Hrvatska je u Aucklandu pobijedila Španjolsku 91-72 te će se za prvo mjesto u skupini boriti s Australcima, koji su nakon pet utakmica također neporaženi. Na poluvrijeme su hrvatski reprezentativci otišli s osam koševa viška (38-30), ali su se Španjolci na ulazu u posljednju četvrtinu približili na samo koš zaostatka (59-58). Međutim, izabranici Borisa Kurtovića furiozno su odigrali posljednju dionicu te je dobili s ukupno 32-14.
U posljednjoj su četvrtini hrvatski košarkaši pogodili četiri trice te tako došli do prednosti, a ukupno su u cijeloj utakmici pogodili čak 14 trica (od 31 pokušaja) i tako potpuno nadigrali Španjolce, najprecizniju momčad za tri poena s prošlogodišnjeg U18 Europskog prvenstva, u tom segmentu igre. Hrvatsku je predvodio Leon Radošević s 22 koša i 8 skokova, a Dino Butorac zabio je 16 (10 u posljednjoj četvrtini). Dvoznamenkasti su prema broju koševa bili i Toni Prostran (15), i Tomislav Zubčić (12), a najbolji hrvatski strijelac i drugi najbolji strijelac turnira Mario Delaš završio je utakmicu s 9 koševa, 7 skokova i 6 asistencija. Kod Španjolaca je najefikasniji bio Toni Vicens s 18 koševa i 9 skokova.

Košarka, Svjetsko prvenstvo U19, skupina F, 2. kolo drugog kruga:
Hrvatska – Španjolska 91-72 (38-30)
Australija – Argentina 76-65
Kanada – Kazahstan (kasnije)
Redoslijed: 1. Australija 5-0, 2. Hrvatska 5-0, 3. Argentina 3-2, 4. Španjolska 2-3, 5. Kanada 1-3(-1), 6. Kazahstan 1-3 (-1)