Utakmica završila nakon šest mjeseci: Rayo dobio Albacete

1

Ova utakmica druge španjolske lige posebna je ne samo zato jer  je zapravo počela prije šest mjeseci, nego zato jer se igralo samo jedno poluvrijeme...

Rayo Vallecano je pobijedio Albacete 1-0 u četvrtak u prvoj nogometnoj utakmici koja je odigrana u Španjolskoj nakon tri mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa.

Ova utakmica druge španjolske lige posebna je ne samo zato jer  je zapravo počela prije šest mjeseci, nego zato jer se igralo samo jedno poluvrijeme. Utakmica je nastavljena u 46. minuti s igračem manje za Albacete jer je veznjak Eddy Silvestre dobio crveni karton potkraj prvog poluvremena još u prosincu kada je susret započeo.

Hrvat čeka najbizarniji susret u povijesti: Možda je i bolje da igramo samo jedno poluvrijeme

Rayo Vallecano je u drugih 45 minuta bio uspješniji s 1-0, a jedini gol zabio je Luis Ludvincula u 61. minuti. Cijelo poluvrijeme za domaćine odradio je i hrvatski nogometaš Antonio Milić.

Španjolci danas nastavljaju ligu najbizarnijom utakmicom ikad!
Spanish Segunda Division - Rayo Vallecano v Albacete

Naime, Rayo Vallecano i Albacete započeli su susret još 15. prosinca prošle godine, ali je u poluvremenu prekinut zbog toga što su navijači Raya protivničkom igraču Romanu Zozulji vikali da je nacist. Momčad Albacetea nije htjela nastaviti utakmicu koja je prekinuta kod rezultata 0-0, u trenutku kad su gosti imali i igrača manje, jer je u sudačkoj nadoknadi vremena Eddy Silvestre dobio crveni karton.