Komentari 111

Valencia iznenadila Barcelonu, Real ostao na 4 boda minusa...

1

Samo je četiri minute bila udaljena Barcelona od važnog slavlja na Mestalli, ali Santi Mina pokvario joj je planove golom za konačnih 1-1 i veliki bod Valencije u Primeri...

Eru bez trenera Nuna Espírita Santa Valencia je započela uspješno. Na Mestallu je stigao lider Primere Barcelona i odigrala 1-1, što ide u korist madridskih klubova. Atlético je pobjedom kod Granade 2-0 došao na dva, a Real slavljem protiv Getafea (4-1) na četiri boda zaostatka.

Luis Suárez doveo je "blaugranu" u vodstvo u 59. minuti nakon proigravanja Lionela Messija. Urugvajac je bio na rubu zaleđa u trenutku upućivanja Argentinčeve lopte, ali pomoćnik nije digao zastavicu i El Pistolero zavukao je loptu u prvi kut.

Domaćini su u preostalom dijelu utakmice zaigrali puno otvorenije, što im se isplatilo četiri minute prije kraja. Paco Alcácer u polukontri je dao loptu na desnu stranu šesnaesterca za Santija Minu koji je ostao smiren i pogodio za 1-1.

Imali su do kraja i jedni i drugi šansu za pobjedu, spašavao je Barcelonu Claudio Bravo, a Valenciju Jaume Domenech nakon Messijeva slobodnjaka, ali rezultat se više nije mijenjao.

Ivan Rakitić odigrao je za katalonsku svih 90 minuta. Luis Enrique, trener gostujuće momčadi, zanimljivo, ostavio je istih 11 nogometaša u igri tijekom cijele utakmice.